Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Krótka ulewa wystarczyła... aby popsuć nową ulicę

Remont ulicy Polowej w ubiegłym roku ciągnął się przez 9 miesięcy i pochłonął wiele milionów złotych. Okazuje się, że drogowy będą musieli wrócić na tę samą ulicę. Jedna krótka ulewa wystarczyła, aby spływająca w kierunku Parku Jakuba Wagi woda wybiła w górę podnosząc nie tylko włazy studzienek kanalizacyjnych, ale nawet nowy asfalt.

W piątek w trakcie ulewy kierowcy pokonując skrzyżowanie ul. Polowej z Wojska Polskiego musieli przejeżdżać przed wielką i głęboką kałużę. Musieli też omijać wybijające w górę fontanny wody ze studzienek kanalizacyjnych... Gdy deszcz przestał padać, a woda opadał, gołym okiem było widać, że najwyraźniej drogowcy nie poradzili sobie z remontem ulicy. Woda nie tylko wyrzuciła w górę ciężkie, żeliwne włazy studzienek kanalizacyjnych, ale podniosła nawet asfalt wokół nich. W wielu miejsca wystaje on na kilka centymetrów ponad studzienki, a nawet ponad krawężniki chodników.
- Jest coś nie tak z kanalizacją deszczową – mówi Marek Olbryś, dyrektor MPGKiM w Łomży,, którego pracownicy zabezpieczyli niebezpieczne miejsca płotkami wygradzając je z użytkowania przez kierowców. Informację o uszkodzeniu jezdni MPGKiM przekazało do Urzędu Miejskiego. Nowa jezdnia ulicy zniszczona jest na powierzchni co najmniej kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Miejska komisja, która będzie oglądała zniszczenia i decydowała kto ma naprawić jezdnię, powinna przede wszystkim ustalić jak to się stało, że nowa ulic nie wytrzymała pierwszej ulewy...

Krótka ulewa wystarczyła

 

Foto:
Foto: Ulica Polowa w okolicy skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego
Foto: Ulica Plowa
Foto: Ulica Polowa w okolicy skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego
Foto: Skrzyżowanie ul. Polowej z ul. Wojska Polskiego
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę