Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Uczniowie, którzy nie zgadzają się z wynikiem egzaminu maturalnego, mogą odwołać się od oceny

Uczniowie, którzy nie zgadzają się z wynikiem pisemnego egzaminu maturalnego mogą złożyć wniosek o wgląd do swojej pracy. - Pierwszego dnia po ogłoszeniu wyników z takiej możliwości skorzystało ponad 100 uczniów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego - mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Jolanta Gołaszewska.

Wgląd do swojej pracy to pierwszy i konieczny etap, jeżeli uczeń nie zgadza się z oceną i chce się odwołać.

- Każdy maturzysta, który był na wglądzie i ma jakiekolwiek jeszcze wątpliwości, może złożyć wniosek o weryfikację sumy punktów. Ten wniosek trzeba złożyć maksymalnie do 2 dni roboczych od daty wglądu. Nie ma możliwości odwołania się od wyniku bez obejrzenia pracy - dodaje Jolanta Gołaszewska.

Maturzyści, którzy chcą zobaczyć swoją pracę i odwołać się od oceny mają 6 miesięcy od daty egzaminu na złożenie wniosku do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę