Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Pracownicy szpitali w Łomży i Choroszczy zorganizowali Czarny Piątek

W kilkuset szpitalach w Polsce pracownicy medyczni zorganizowali Czarny Piątek. Przyszli do pracy w czarnych koszulkach. W budynkach rozwiesili plakaty ze swoimi postulatami i rozdają ulotki.

 

W Podlaskiem - Porozumienie Zawodów Medycznych zorganizowało akcję w szpitalu wojewódzkim w Łomży i psychiatrycznym w Choroszczy. Skupieni w nim związkowcy mówią, że ma to być ostrzeżenie dla rządu. We wrześniu zapowiadają kolejne kroki.

Pracownicy medyczni domagają się przede wszystkim zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 6,8 proc. PKB, ale nie do 2025 roku jak proponuje rząd, ale w ciągu najbliższych trzech lat - mówi przewodnicząca podlaskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów Aneta Ignaciuk.

Aneta Ignaciuk dodaje, że wciąż brak jest ustawy o zawodzie psychologa.

Terapeuta uzależnień Marta Kiluk mówi, że protestujący czują się oszukani, bo - jak mówi - nakłady na służbę zdrowia rosną zbyt wolno.

Organizator czarnego protestu - Porozumienie Zawodów Medycznych skupia 12 związków zawodowych, m.in. diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, psychologów, techników radioterapii, czy ratowników  medycznych.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę