Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Ratusz: Po wyroku WSA należało tymczasowo wstrzymać budowę Zawadzkiej

Główne zdjęcie
Ratusz potwierdza, że budowa przedłużenia ul. Zawadzkiej była wstrzymana w ubiegłym tygodniu. Widok od Chmielnej w kierunku miasta

Pod niemal dwóch tygodniach Urząd Miejski w Łomży przyznał, że „w związku z wyrokiem WSA należało tymczasowo wstrzymać część robót objętych zakresem uchylonej decyzji” dotyczącej budowy przedłużenia ul. Zawadzkiej. Tak jak informowaliśmy wcześniej prace te były wstrzymane w ubiegłym tygodniu. Od poniedziałku roboty ponownie mogły ruszyć, bo prezydent tego dnia wydał postanowienie o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności, dla swojej decyzji ZRID z września ubiegłego roku.

Łukasz Czech z ratusza przekazując odpowiedzi na pytanie z 12. czerwca: „Czy prawdą jest, że władze miasta wstrzymały prace przy budowie przedłużenia ul. Zawadzkiej?” napisał m.in.: „owszem, w związku z wyrokiem WSA należało tymczasowo wstrzymać część robót objętych zakresem uchylonej decyzji, ale prowadzone były w tym czasie roboty przez inne podmioty na podstawie niezależnych i prawomocnych pozwoleń na budowę”. Tak jak informowaliśmy na budowie ul. Zawadzkiej pozostawały wówczas tylko ekipy, które wykonywały  prace na zlecenie miejskich spółek wodociągowo-kanalizacyjnej i ciepłowniczej, które są prowadzone na podstawie oddzielnych pozwoleń budowlanych.

Czech potwierdza także, że Urząd Miejski otrzymał merytoryczną opinię prawną z Kancelarii „Michał Wierzbicki i Wspólnicy” dotyczącą wyroku WSA w Białymstoku na decyzję wojewody podlaskiego w sprawie budowy ulicy Zawadzkiej. Przekazuje, że opinia prawna sporządzona została na potrzeby organu w związku z toczącym się postępowaniem administracyjnym w konkretnej sprawie, dotyczącej interesu prawnego Miasta Łomża, i zgodnie z wytycznymi NSA nie podlega udostępnieniu w związku z ryzykiem upublicznienia informacji co do prawnych argumentów uzasadniających stanowisko Miasta. Miejski urzędnik zaznacza też, że do czasu prawomocnego zakończenia postępowania administracyjnego Urząd Miejski nie będzie udzielał dalszych informacji w tej sprawie.

zobacz: Wojewoda: Zawadzką można budować

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę