Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Z Aleksandrem Grzybkiem wędrówka w głąb duszy

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zaprasza 26 czerwca 2018 roku, o godz. 18:00, na otwarcie wystawy malarstwa Aleksandra Grzybka zatytułowanej „Na pewno sto”. Wystawa czynna do 26 lipca 2018 roku. Malarstwo artysty reprezentuje nurt rozważań na temat duchowego wymiaru ludzkiej egzystencji. W jego obrazach dominuje metaforyczny sposób obrazowania oraz symbolika ilustrująca uniwersalne prawdy i refleksje. Człowiek, według Aleksandra Grzybka, to pielgrzym wędrujący przez życie i w głąb własnej duszy, bezimienny, sprowadzony do graficznego znaku w szeregu podobnych postaci. „Idą – pisze Urszula Jurkowska – jedni w świetle, inni w mroku, jedni wyprostowani, inni zgarbieni. Idą. Jak w życiu. Każdy w swoim celu. Razem, a jakby jednak osobno.(...) Zdają się pytać: a ty gdzie jesteś? Dokąd idziesz? Quo vadis?” (E. Grzybek „O dwojgu takich co marzenia mieli”, Białystok 2018).

Panorama

Aleksander Grzybek urodził się w Białymstoku. Tu mieszka i pracuje jako pedagog oraz arteterapeuta. Jest absolwentem Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1979 roku, w pracowni Mariana Bogusza i Andrzeja Kołodziejka. W czasie studiów, w 1975 roku, z  kolegami, Piotrem Chodorowiczem, Karolem Karwowskim, Zenonem Kruszewskim, Maksymilianem Starcem, Jackiem Wolskim oraz Ireneuszem Wydrzyńskim – założył Grupę A.S. Wystawiał z nią do1981 roku. Współpracował ponadto przy organizacji Lubelskich Spotkań Plastycznych (nadal istnieją realizacje na osiedlu Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej). Maluje obrazy, tworzy rzeźby, rysunki i scenografie. Swoje prace wielokrotnie prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: w Białymstoku, Chorzowie, Lublinie, Łomży, Radomiu, Warszawie, Wrocławiu, Bonn, Budapeszcie, Brukseli, Chicago i Nowym Jorku. Brał także udział w licznych plenerach, m.in. organizowanych przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” z Łomży. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Galerii „Arsenał” w Białymstoku, Stowarzyszenia „Stopka” oraz w kolekcjach prywatnych, w Polsce i na świecie. W roku 1991 założył z żoną, Elżbietą Grzybek, autorską galerię sztuki w Białymstoku, która promuje twórczość plastyczną i prowadzi działąlność edukacyjną w zakresie sztuki.

Wernisaż - relacja z portalu 4lomza.pl

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 21 czerwca 2018 15:20
Data ostatniej edycji: wt, 28 sierpnia 2018 17:14:24

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę