Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Malarskie opowieści Radosława Jastrzębskiego

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego (Łomża, ul. Długa 13) zaprasza 8 września 2021 roku (środa) w godz. 17.00-18.00 na otwarcie wystawy malarstwa Radosława Jastrzębskiego z udziałem autora. Obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Ekspozycja czynna do 7 października 2021 roku.

Panorama muzeum: Radosław Jastrzębski panorama 1

Radosław Jastrzębski panorama 1

W moim malarstwie – mówi artysta – staram się uchwycić stany przejścia, czy też przeistaczania się jednych form w drugie. Różnorodność stylistyczna polegająca na zderzeniu kontrastowych rozwiązań formalnych (od klasycznego realizmu po nowoczesne tendencje malarskie) służy przedstawieniu swego rodzaju napięcia emocjonalnego, wewnętrznego rozdarcia. Obrazy stają się wizualizacją strumienia świadomości egzystencjalnego rozbicia i próbą uporządkowania tego wewnętrznego chaosu. Treściową kanwą moich prac jest uniwersalny problem niedoskonałości oraz ulotności ludzkiego bytu. Tym, co nas definiuje, lecz równocześnie jest dowodem kruchości życia, są pozostawione i otaczające nas przedmioty, fizyczne pozostałości naszego istnienia, będące metaforą doczesności, zestawione z pragnieniem wieczności.

Radosław Jastrzębski urodził się w 1987 roku. W latach 2006-2011 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa prof. Leona Tarasewicza oraz w pracowni sztuki w przestrzeni publicznej prof. Mirosława Duchowskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe, jak również zajmuje się sztuką w przestrzeni publicznej. Jest członkiem i założycielem streetartowej grupy Aves-artists. W dorobku ma 11 wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Był wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach malarskich. Wykłada malarstwo w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Kossaka w Łomży. Mieszka w Ostrołęce.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 02 września 2021 13:37
Data ostatniej edycji: cz, 14 października 2021 11:44:58

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę