Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Martwe ptaki w miejskich parkach

Prawie dwadzieścia martwych ptaków leży w dwóch parkach w Łomży. To w większości gawrony, ale są też gołębie. Ptaki najprawdopodobniej zostały otrute - powiedział Polskiemu Radiu Białystok dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi Mariusz Sachmaciński.

- Na 99 proc. ptaki mogą być podtrute albo zastrzelone z wiatrówki. Do miejsc, gdzie ludzie dokarmiają ptaki, może być dosypywana trucizna. Młode gawrony już w maju wyleciały z gniazd, ale bardzo chętnie korzystają z łatwego pokarmu, który jest w ich okolicy. Z tego co widać, większość martwych ptaków to młode osobniki. Śmiertelność wśród nich jest ogromna - tłumaczy dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.
Dyrektor miejskiej spółki odpowiedzialnej m.in. za łomżyńskie parki Marek Olbryś uważa jednak, że ptaki padły z przyczyn naturalnych, a jest ich tak dużo, bo brakuje pracowników, żeby odpowiednio często przeglądać wszystkie miejskie parki.
- Ptaki uczą się latać, nie zawsze im się to udaje, schodzą na ziemię i może zaatakowały je koty, psy lub inne drapieżniki czy większe ptaki. Nie mamy aż tylu ludzi, żeby codziennie przeglądać wszystkie krzaki, ale dobrze, że zwracacie nam na to uwagę i natychmiast postaramy się to uprzątnąć - stwierdza Marek Olbryś.
Martwe ptaki mają być zutylizowane. Marek Olbryś uważa, że nie ma potrzeby informowania o zdarzeniu policjantów, aby zbadać przyczyny śmierci zwierząt.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę