Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W lasach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego

W większości lasów w Polsce obowiązuje najwyższy - trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Najgorzej jest w Wielkopolsce i w województwie kujawsko-pomorskiem. Także w Podlaskiem obowiązuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Dotyczy to lasów w okolicach Suwałk, Nowogrodu, Łomży, Bielska Podlaskiego, Hajnówki czy Białegostoku.

Koło miejscowości Orzeszkowo w gminie Hajnówka wprowadzono okresowy zakaz wstępu do lasu. Nie dotyczy to zagrożenia pożarowego. Jest jednak niebezpiecznie z powodu wiatrołomów po ubiegłorocznej burzy, których na razie nie można usnąć.

Jeśli w ciągu pięciu kolejnych dni mierzona rano wilgotność ściółki będzie wynosić mniej niż 10 proc. to nadleśniczy mogą wprowadzić okresowy zakaz wstępu do innych lasów w regionie.

Leśnicy i strażacy podkreślają, że trzeba zachować ostrożność, bo w najbliższych dniach nie będzie padać i sytuacja może się pogorszyć. Przypominają, że w lasach i w obrębie 100 metrów od nich nie można rozpalać ognisk, grillować i wyrzucać niedopałków papierosów.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę