Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nowa droga w gminie Jedwabne oficjalnie otwarta

Przez pół roku mieszkańcy sprawdzali trwałość i wytrzymałość drogi - teraz podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Droga powiatowa łącząca Karwowo ze Stryjakami w gminie Jedwabne ma prawie 2,5 km i jej przebudowa kosztowała ok. 2 mln 300 tys. zł. Jednak ponad 1,5 mln udało się zdobyć z rezerwy MSWiA na likwidację skutków klęsk żywiołowych, więc z budżetów samorządów - gminnego i powiatowego - wydano po niespełna 400 tys. zł.

Przez kilka miesięcy budowę wstrzymywał burmistrz Jedwabnego, do którego dotarło pismo ekologów, że w przebiegu nowej drogi rosną cenne przyrodniczo drzewa.

Ostatecznie jednak, po uzyskaniu wszystkich wymaganych zezwoleń, inwestycję wykonano i mieszkańcy cieszą się nową, szerszą drogą z utwardzonymi poboczami i odprowadzeniem wody. To właśnie ulewne deszcze zniszczyły jej poprzedniczkę.

Uroczyste otwarcie nowej drogi stało się okazją do festynu, podczas którego mieszkańcy podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, m.in. posłowi Lechowi Kołakowskiemu, wojewodzie podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu oraz władzom powiatu łomżyńskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę