Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W szkole trwa remont - uczniowie zambrowskiej podstawówki rozpoczną wakacje wcześniej

W środku jeszcze lekcje, na zewnątrz już remont - wcześniej niż planowano musiała rozpocząć się przebudowa Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. W placówce, która po wakacjach rozpocznie funkcjonowanie w budynku wygaszanego gimnazjum miejskiego, specjalnie skrócono rok szkolny.

 

Uczniowie przychodzili na lekcje przez sześć sobót, co razem z tzw. "dniami dyrektorskimi" pozwoliło na zakończenie nauki 4 czerwca i wówczas wejść mieli robotnicy. Ich zadaniem jest przebudowa dotychczasowej szkoły na przedszkole miejskie.
Remont jednak zaczął się wcześniej. Wcześniejsze rozpoczęcie prac wymusiła decyzja Ministra Infrastruktury i Budownictwa, który nie zgodził się na pozostawienie w budynku starych okien i  ocieplenia - tłumaczy burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski. Dla miasta to konieczność nie tylko wydłużenia czasu remontu, ale także dodatkowy koszt ok. 1,5 mln zł.
Mimo rozpoczętego remontu, lekcje w "Piątce" odbywają się normalnie - zapewnia jej dyrektor Andrzej Szeligowski. Ponadto w ostatnich dniach roku szkolnego dla uczniów przygotowano m.in. zajęcia w plenerze, wycieczki i dzień zajęć w budynku, w którym uczyć się będą po wakacjach.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę