Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Prywatna emerytura - zabezpieczenie jesieni życia

Informacje napływające z ZUS są zatrważające - już ponad ćwierć miliona Polaków pobiera minimalne świadczenia emerytalne (poniżej 1000 zł). W dodatku liczba ta stale rośnie. Ponieważ mało kto jest w stanie wyobrazić sobie przeżycie za taką kwotę, należy myśleć o alternatywnym zabezpieczeniu na przyszłość. Najlepszym rozwiązaniem jest prywatna emerytura, niezależna od kondycji państwowej kasy i kolejnych pomysłów rządzących.

Niezależny, prywatny kapitał na przyszłość

Ostatnia decyzja o przeniesieniu części oszczędności z OFE do ZUS powinna pozbawić złudzeń wszystkich, którzy wierzyli, że uda im się żyć na przyzwoitym poziomie na emeryturze w ramach I i II filaru. W 100 proc. prywatne, systematycznie odkładane oszczędności skutecznie pozwolą ustrzec się przed czarnym scenariuszem na przyszłość. A im szybciej podejmie się tę decyzję, tym lepsze będą rezultaty po zakończeniu kariery zawodowej.

emerytura.jpg

Na prywatną emeryturę można obecnie odkładać w dobrowolnych funduszach emerytalnych, bankach, otwartych funduszach inwestycyjnych, domach maklerskich oraz towarzystwach ubezpieczeniowych. Te ostatnie są warte uwagi z racji faktu, że nie tylko umożliwiają budowanie kapitału na przyszłość, ale również zabezpieczają finansowo najbliższych na wypadek śmierci ubezpieczonego. Firma zobowiązuje się do wypłaty określonej kwoty (sumy ubezpieczenia) w razie, gdyby ten emerytury z jakichś przyczyn nie dożył. Oczywiście zgromadzone do tego momentu środki zostaną również odziedziczone.

Grand Duo od ERGO Hestii - ochrona + oszczędzanie

Przykładem takiego rozwiązania może być oferowane przez ERGO Hestię Grand Duo - ubezpieczenie na życie z możliwością oszczędzania w ramach Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych (UFK). Unikalna, hybrydowa formuła tego ubezpieczenia polega na podziale składki na pół. Pierwsza połowa to tzw. część gwarantowana, gdzie ryzyko jest po stronie Hestii, bo gdyby ubezpieczony odszedł np. już po dwóch latach, to i tak wskazane w umowie osoby otrzymają świadczenia zgodnie z umową. Druga z kolei trafia do UFK, gdzie jest inwestowana zgodnie z wybraną strategią (obligacji skarbowych, akcji lub mieszanej).

grand duosym.jpg

Jakich rezultatów można oczekiwać? Z symulacji opartej na dotychczasowych rezultatach UFK wynika, że osoba w wieku 35 lat, oszczędzając przez 32 lata po 250 zł miesięcznie otrzyma na koniec ubezpieczenia prawie 250 000 zł. Z kolei suma wpłat, jakich dokona w tym okresie to 96 tys. zł. Końcowa kwota może być zdecydowanie większa, bo w ramach bezpłatnego subkonta można nieregularnie dokładać środki poza składką, a one również będą przez ten czas pracować na dostatnią jesień życia.

Avant.jpg

Partnerem tekstu jest Avant, największa multiagencja ubezpieczeniowa w regionie. Obecnie obsługuje ona kilka tysięcy klientów indywidualnych oraz blisko 500 przedsiębiorstw. Kilkunastoletnie doświadczenie, kompetencje doradców oraz najwyższe standardy obsługi spotkały się z uznaniem międzynarodowej grupy ERGO Hestia, która powierzyła agencji prowadzenie swojego punktu obsługi klienta w Łomży. Mieści się on przy ul. Mazowieckiej 1/4. Poradę z zakresu ubezpieczeń można tam uzyskać zupełnie bezpłatnie. Podobnie jak w dwóch pozostałych biurach agencji przy ul. Piłsudskiego 88 (biurowiec PKS) oraz ul. Kolejowej 1A w Kolnie. Strona agencji: avant.org.pl

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę