Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kąpieliska w regionie mogą być czynne krócej niż wcześniej

Główne zdjęcie
Na plaży nad Narwią w Łomży

Tylko przez 30 dni mogą być czynne plaże miejskie lub miejsca do kąpieli nad jeziorami i rzekami w wielu miejscowościach województwa podlaskiego. To efekt zmian w Prawie Wodnym. Zgodnie z nowymi przepisami całoroczne kąpielisko może funkcjonować, jeżeli do końca roku uchwałę na ten temat podjęli radni, a miejsce jest zgłoszone do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Jak mówi Julia Gulanowska z powiatowej stacji w Łomży, w całym województwie samorządy zgłosiły tylko 8 kąpielisk.

koniecznie posłuchaj: Kąpieliska w regionie mogą być czynne krócej niż wcześniej - relacja Pawła Wądołowskiego

Teraz, zgodnie z nowymi przepisami miejsca, które nie są kąpieliskami mają status "miejsc czasowo wykorzystywanych do kąpieli". I mogą być otwarte tylko 30 dni.

Dyrektor łomżyńskiego MOSiR-u Andrzej Modzelewski zaproponował urzędnikom rozwiązanie dzięki, któremu plaża miejska w Łomży, która nie jest kąpieliskiem, być może, będzie czynna przez całe wakacje.
Próbujemy je uruchomić od 22 czerwca do 21 lipca. Z kolei od 22 lipca zamierzamy uruchomić ponownie drugie miejsce, tymczasowo przeznaczone do kąpieli do 21 sierpnia. Drugie miejsce będzie także na plaży miejskiej, ale w nieco innym miejscu - wyjaśnia Andrzej Modzelewski.
Jeżeli sposób wymyślony przez dyrektora łomżyńskiego MOSiR-u okaże się nieskuteczny, w Łomży kąpielisko będzie otwarte tylko w lipcu.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę