środa, 23 maja 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kąpieliska w regionie mogą być czynne krócej niż wcześniej

Tylko przez 30 dni mogą być czynne plaże miejskie lub miejsca do kąpieli nad jeziorami i rzekami w wielu miejscowościach województwa podlaskiego. To efekt zmian w Prawie Wodnym. Zgodnie z nowymi przepisami całoroczne kąpielisko może funkcjonować, jeżeli do końca roku uchwałę na ten temat podjęli radni, a miejsce jest zgłoszone do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Jak mówi Julia Gulanowska z powiatowej stacji w Łomży, w całym województwie samorządy zgłosiły tylko 8 kąpielisk.

Na plaży nad Narwią w Łomży
Na plaży nad Narwią w Łomży

koniecznie posłuchaj: Kąpieliska w regionie mogą być czynne krócej niż wcześniej - relacja Pawła Wądołowskiego

Teraz, zgodnie z nowymi przepisami miejsca, które nie są kąpieliskami mają status "miejsc czasowo wykorzystywanych do kąpieli". I mogą być otwarte tylko 30 dni.

Dyrektor łomżyńskiego MOSiR-u Andrzej Modzelewski zaproponował urzędnikom rozwiązanie dzięki, któremu plaża miejska w Łomży, która nie jest kąpieliskiem, być może, będzie czynna przez całe wakacje.
Próbujemy je uruchomić od 22 czerwca do 21 lipca. Z kolei od 22 lipca zamierzamy uruchomić ponownie drugie miejsce, tymczasowo przeznaczone do kąpieli do 21 sierpnia. Drugie miejsce będzie także na plaży miejskiej, ale w nieco innym miejscu - wyjaśnia Andrzej Modzelewski.
Jeżeli sposób wymyślony przez dyrektora łomżyńskiego MOSiR-u okaże się nieskuteczny, w Łomży kąpielisko będzie otwarte tylko w lipcu.

 


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0