Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Hala na Starym Rynku już odświętnie przysłonięta

Długa na kilkadziesiąt i wysoka na kilka metrów siatka przedzieliła Stary Rynek osłaniając remontowaną Halę Targową od reszty „placu czerwonego”. Na siatce nadrukowana jest kolaż około 10 historycznych zdjęć z Łomży i kilkunastu postaci. Efektowna grafika, której autorką jest plastyk Teresa Adamowska, z osią czasu prezentującą najważniejsze wydarzania z historii Łomży od IX wieku do współczesności, nawiązuje do obchodzonego w tym roku jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.

Od strony Starego Rynku ozdobna siatka, którą przysłonięto Halę Targową ma 6 metrów wysokości. W piątek rano rozwieszano ją na specjalnie ustawionych rusztowaniach. Podobne siatki – trochę niższe i z innymi grafikami, ale także nawiązującymi do jubileuszu 600-lecia miejskości Łomży, rozwieszane są także na rusztowaniach wokół hali.  
Tak odświętnie przysłonięta Hala Targowa ma być co najmniej do końca października 2019 roku, bo na tyle planowany jest jej remont.

Rozciągnięta grafika prezentuje się bardzo ładnie, co potwierdzali przyglądający się jej rozwieszaniu mieszkańcy. Są tam, przede wszystkim zdjęcia Starego Rynku sprzed lat, ale także m.in. nieistniejące już kościół ewangelicki, synagoga czy Kino Mirage. Wśród postaci jest m.in. Adam Chętnik i Hanka Bielicka.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Teresa Adamowska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę