Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Chcieli utajnić – nie wyszło.

Główne zdjęcie
Perfect podczas występu w Łomży w 2009 roku na Łomża Beer Festival

Za występ Perfect podczas imprezy z okazji 600-lecie nadania praw miejskich Łomży zapłacimy 80 tysięcy złotych. Po tygodniach skrywania przed nami tych kosztów, ujawniono je podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Jeszcze w ubiegłym tygodniu odmawiając nam podania tej kwoty Paulina Waszelewska z MDK-DŚT, to ta miejska placówka podpisała umowę z Perfect Management, podawała, że „podstawę prawną do utajnienia kwoty stanowi obowiązujący od 30.11.2015 roku Art. 29a Ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, który mówi o zakazie ujawniania informacji zastrzeżonych”.

Waszelewska podkreślając, że wartość umowy - honorarium zespołu Perfect - objęte jest tajemnicą i że takie zastrzeżenie zostało wpisane w zawartej umowie.
- Mimo, że honorarium wypłacane jest z pieniędzy publicznych, ustawodawca wprowadził Art.29, argumentując regulację koniecznością ochrony interesu handlowego artysty, przy uwzględnieniu specyfiki rynku tego typu usług. W myśl przepisu, „nie ujawnia się wysokości wynagrodzenia podmiotu świadczącego usługi lub realizującego dostawy z zakresu działalności artystycznej i twórczej”. Działalność artystyczna i twórcza związana z kulturą i rozrywką opisana jest zaś w grupie 90.01.Z PKD, jako „działalność... orkiestr i zespołów muzycznych” - podawała Waszelewska.

Co ciekawe w Łomży utajniano jedynie koszt występu Perfect-u, a wynagrodzenia wszystkich innych zespołów i artystów były jawne. W sumie na same honoraria „gwiazd”, które wystąpią podczas czerwcowego jubileuszu miasta, wydanych będzie 220 tysięcy złotych, przy kosztach imprez przekraczających 400 tysięcy złotych.

zobacz: Perfect jak wino i rock.... z wiekiem smakuje coraz bardziej (2009r. relacja z koncertu w Łomży)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę