Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Uczniowie wspólnie z leśnikami będą sadzić drzewa w Łomży

1000 drzew na minutę sadzą leśnicy w Polsce. Organizują też akcję pod takim hasłem skierowaną przede wszystkim do uczniów szkół średnich. - Ta akcja ma pokazać, jak dużo drzew przybywa w lasach każdego roku - mówi Katarzyna Sobocińska z Nadleśnictwa Łomża.

- Tę ogólną ilość, którą posadzili leśnicy, podzielono przez dni, godziny i później przez minuty i właśnie tyle tych drzew wyszło - wyjaśnia Katarzyna Sobocińska.

W Nadleśnictwie Łomża w akcji biorą udział przede wszystkim uczniowie szkół średnich. Razem z leśnikami od poniedziałku (16.04) będą wspólnie sadzili drzewa.

- Praktycznie wszystkie szkoły średnie z Łomży zgłosiły się, a nawet i część z Zambrowa. Większość drzew, które będziemy sadzić, to sosna, ale będą też gatunki liściaste. Przyjmujemy jeszcze zapisy, rozszerzamy projekt na jak największą skalę - mówi Katarzyna Sobocińska.

Żeby wziąć udział w akcji trzeba tylko zgłosić się do Nadleśnictwa Łomża.

W całej Polsce w tym roku leśnicy posadzą ponad 500 milionów drzew. W Nadleśnictwie Łomża - ponad milion

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę