Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

10 % skontrolowanych stacji paliw na Podlasiu sprzedawało paliwo złej jakości

Na Podlasiu jest nieco lepiej niż w pozostałych częściach kraju, ale też sprzedaje się tu paliwo złej jakości. Wojewódzka Inspekcja Handlowa zakwestionowała w naszym regionie 10 procent badanych próbek, w skali kraju było to 17 procent. Skontrolowano ponad 30 stacji, nieprawidłowości wykryto w 4. W sprzedawanym tam oleju napędowym było za dużo siarki, a w benzynie bezołowiowej - za mało oktanów. Na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów znaleźliśmy, że paliwo złej jakości sprzedawano na stacjach w Jaświłach, Goniądzu, Grabowie i Sokołach.


Podlascy inspektorzy Inspekcji Handlowej skierowali do prokuratury 4 zawiadomienia o przestępstwie. Wycofano ze stacji ponad 6 tysięcy litrów oleju napędowego. Jak powiedziano Radiu Białystok w Wojewódzkim Inspektoracie, sprawdzane są głównie te stacje, na które skarżą się kierowcy. Kontrole mają być kontynuowane.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę