Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Pijani i szybki...

Główne zdjęcie
Kierowca volkswagena sharana, który dachował w sobotę w Wiźnie był pijany.

Kierowca volkswagena sharana, który w Wielką Sobotę doprowadził do dachowania samochodu w Wiźnie był pijany. Policja podaje, że badanie wykazało, że kierujący sharanem 31-latek w chwili wypadku miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. To jeden z trzech pijanych kierowców, którzy w świąteczny weekend wpadli w ręce łomżyńskich policjantów.

Przypomnijmy do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie 12. Samochodem marki volkswagen sharan podróżowały trzy osoby, gdy na zakręcie przy stacji pali w Wiźnie, samochód wypadł z drogi i dachował. Służby ratunkowe informowały wówczas, że jedna osoba zastała zabrana do szpitala na badania, ale jak się okazało nie odniosła obrażeń. Kierowca samochodu był 31-latek, który jak się okazało był pijany. Jego sprawą zajmie się sąd. 
Urszula Brulińska z KMP w Łomży opisuje także sprawę  39-latka, który w piątek po południu kierując audi kilkakrotnie uderzył w bramę jedne z posesji w Jedwabnem. Kierowca audi odjechał z miejsca zdarzenia, ale właściciel posesji szczegółowo go opisał i policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę zniszczenia bramy. Okazało się, że  39-latek miał w sobie blisko 2 promile alkoholu.
W sumie przez cały weekend łomżyńskiej policji zgłoszono 13 różnego rodzaju zdarzeń drogowych – od stłuczek parkingowych do wypadku drogowych. Do najgroźniejszego doszło w niedzielę na Rondzie Solidarności. Według ustaleń policji kierujący fiatem seicento starszy mężczyzna jadąc ul Zawadzką w kierunku kościoła Krzyża Świętego wjechał na czerwonym świetle przed suzuki swift jadące  Aleją Piłsudskiego w kierunku szpitala. Ranny w tym zdarzeniu został kierowca fiata. 

Policja przekazuje także informacje o zatrzymanym tej nocy szybkim kierowcy volkswagena passata. 41-latek przez Jeziorko usiłował przejechać z prędkością o 59 km/h za szybką niż dopuszczalna. Od policjantów, którzy akurat w Jeziorku weryfikowali zgłoszenia mieszkańców z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, o przekraczaniu przez kierowców dozwolonej prędkości, mężczyzna dostał mandat 500 zł, 10 punktów karnych. 41-latek straci też na trzy miesiące prawo jazdy, które od razu zatrzymali mu policjanci.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę