Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Majorka czy Ibiza – w które miejsce warto pojechać na wakacje?

Zarówno Majorka, jak i Ibiza, są wyspami należącymi do Hiszpanii. Można się więc spodziewać po nich przepięknej pogody i zachwycających krajobrazów. Każdy z zakątków oferuje jednak nieco inne atrakcje i kusi własnym, niepowtarzalnym, klimatem. Do którego miejsca warto pojechać na wakacje? Przed Wami krótkie zestawienie.

Majorka – słońce, plaża i zabytki
Majorka wielu Polakom kojarzy się głównie z piaszczystą plażą i bajecznymi wodami. To prawda, aczkolwiek nie cała. Majorka, hiszpańska wyspa, obfituje również w zabytki. Niektóre z nich pochodzą z XIV wieku. Ci, którym niestraszny aktywny wypoczynek, a całodniowe wylegiwanie się na słońcu nie służy, powinni udać się do Alcudii, aby zobaczyć średniowieczne mury, a także na własne oczy ujrzeć Przylądek Formentor, słynący z zapierających dech w piersi widoków. Każdy Polak powinien też odwiedzić Valldemosa – miejsce, w którym był sam Fryderyk Chopin. Będąc na Majorce, nie sposób również nie wspomnieć o klifach wysokich na 1000 metrów. O innych atrakcjach regionu przeczytacie, wchodząc na stronę internetową http://dreamtours.pl/wakacje/majorka.

Ibiza – średniowieczne klasztory i malownicze zakątki
W przewodnikach turystycznych po atrakcjach, jakie czekają na nas na Ibizie, dowiemy się m.in. tego, że koniecznie musimy odwiedzić Mirador d'es Savinar – miejsce znane ze wspaniałych widoków zapierających dech w piersiach. Kolejnym, obowiązkowym punktem na mapie, jest wieża Torre del Pirata. Gdy opuścimy region południowy i ruszymy na północ, napotkamy kamienny kościół wzniesiony w XV wieku, ulokowany w miasteczku Sant Miquel de Balansat. Ci, którym obrzydły widoki rodem z kolorowych pocztówek turystycznych i tłumy turystów, muszą koniecznie udać się do Santa Agnes de Corona, w której zaznają błogiego spokoju, ale w żadnym wypadku nudy. Więcej informacji o tej wyjątkowej wyspie można znaleźć na stronie http://dreamtours.pl/wakacje/ibiza.

Co jeszcze warto wiedzieć, wybierając się na jedną z hiszpańskich wysp?
Choć Hiszpania to w zdecydowanej mierze kraj chrześcijański, pakując się na wakacyjny wyjazd musimy pamiętać o stosownym ubraniu. Szczególnie, gdy mamy zamiar aktywnie zwiedzać klasztory i świątynie, a także inne miejsca kultu religijnego. Dlatego też, oprócz obowiązkowego bikini i japonek, zabierzmy nieco dłuższą spódnicę i coś na ramiona oraz koniecznie wygodne buty do dłuższych wędrówek. Nie zapomnijmy także o kremie z filtrem. Więcej informacji o miejscach letniego wypoczynku można znaleźć w serwisie http://dreamtours.pl.

tekst partnerski


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę