Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Nowogrodzka od dziś zamknięta

- W związku z przebudową i rozbudową ulicy Nowogrodzkiej od dnia 19 marca planowane jest zamknięcie tejże ulicy na odcinku od Sikorskiego do Browarnej – podał ratusz w porannym komunikacie. - Utrudnienia nie będą dotyczyły mieszkańców i zlokalizowanych tam firm.

Gruntowna modernizacja ulicy Nowogrodzkiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do granicy miasta, czyli o długości 1,6 km, ma być prowadzona przez kilka najbliższych miesięcy. Powstanie nowa nawierzchnia jezdni, zjazdy, ciągi pieszo-rowerowe i chodniki oraz zatoki autobusowe. W ramach inwestycji zaplanowano ponadto rozbiórkę części istniejącego mostu drogowego na Łomżyczce oraz zwiększenie przekroju poprzecznego płyty obiektu i wykonanie jego wzmocnienia oraz rozbiórkę elementów stalowych mostu, a także budowę kładki na Łomżyczce dla potrzeb ruchu pieszo-rowerowego nad istniejącą konstrukcją. 
Przebudowany i wybudowany będzie też kanał deszczowy, oświetlenie ulicy, a także kolidujące sieci. Prace za ponad 11,5 mln zł wykonają dwie łomżyńskie firmy - BIG PROJEKT Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. Zgodnie z podpisaną wszystkoe prace powinny zostać zakończone na początku października.

Objazdów „empeków”
W związku z zamknięciem ul. Nowogrodzkiej Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej  zmieniło trasy przejazdu linii miejskich:
linia nr 8 początek i koniec trasy -ul. Sikorskiego/Leśna;

  • linia nr 8 (dojazd do ulicy Browarnej) - objazd przez ulicę Łukasińskiego z pominięciem przystanków Sikorskiego/Nowogrodzka i Sikorskiego/Leśna;
  • linia nr 9 - objazd przez ul. Łukasińskiego z pominięciem przystanków Sikorskiego/Nowogrodzka i Sikorskiego/Leśna
  • linia nr 10: początek i koniec trasy - ul. Nowogrodzka/Sikorskiego;
  • linia nr 12 - objazd przez ul. Łukasińskiego z pominięciem przystanków Sikorskiego/Nowogrodzka i Sikorskiego/Leśna;
  • odjazdy z Kupisk Nowych do Łomży: linia nr 10 - kurs 7:14 zawieszony (odjazdy linii 9 i  12 bez zmian).

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę