Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Poszkodowany w wypadku k. Kolna chce, by ministerstwo nadzorowało sprawę

Minister Sprawiedliwości powinien nadzorować sprawę sądową dotyczącą wypadku, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku w okolicach Kolna - tak uważa kierowca, który został poważnie ranny w tym zdarzeniu.

Oskarżony o spowodowanie wypadku Łukasz R., według zeznań świadków, wyprzedzał w niedozwolonym miejscu i jechał zbyt szybko, mimo trudnych warunków atmosferycznych.

Doprowadził do czołowego zderzenia, w wyniku którego zginęła jadąca z nim pasażerka. A jej kilkuletnie dziecko i kierowca drugiego samochodu zostali ranni. Mężczyzna przyznał się do winy, ale odmówił składania zeznań. Dlatego sędzia Piotr Rykaczewski odczytał jego zeznania i propozycje dobrowolnego poddania się karze.

- Nie chciałem, żeby tak się stało, bo zginęła też moja siostra i zrobiłem krzywdę kierowcy z drugiego samochodu. Bliższych szczegółów nie pamiętam, bo wszystko to trwało moment. Jeżeli to będzie możliwe, to wyrażam zgodę na skazanie mnie za ten czyn na karę jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres dwóch lat i z obowiązkiem informowania sądu o przebiegu okresu próby i zadośćuczynienia częściowego w wysokości 5 tys. zł - zeznania oskarżonego.

I to właśnie tak niska propozycja kary spowodowała, że poszkodowany w wypadku kierowca poprosił o wysłanie do Ministra Sprawiedliwości prośby o nadzór nad sprawą. Jak tłumaczył podczas rozprawy, jest policjantem i nie wie, czy będzie mógł wrócić do służby. Bo w wyniku tego wypadku odniósł bardzo poważne obrażenia.

Sędzia po wysłuchaniu zeznań świadków powiedział, że mógłby we wtorek (13.03) wydać wyrok, ale chce poczekać na odpowiedź ministerstwa. Wyznaczył przerwę w rozprawie na dwa tygodnie i na wniosek obrońcy powołał na świadka jeszcze jedną osobę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę