niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Wpadła szajka złodziei

Troje mieszkańców Łomży w wieku od 27 do 29 lat zostało zatrzymanych przez policję w związku z serią kradzieży i kradzieży z włamaniem, których dopuścili się w ciągu kilku ostatnich tygodni. Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży, kobieta i dwóch mężczyzn usłyszało po 7 zarzutów. Przyznali się i chcą dobrowolnie poddać się karze.

Szajka złodziei wpadła przy rozpracowywaniu przez łomżyńskich kryminalnych włamania z połowy lutego do jednego ze sklepów w mieście. Sprawcy ukradli wówczas elektronarzędzia warte około 1900 złotych. Policjanci wytypowali osoby podejrzane i w czwartek je zatrzymano. To 27-letnia kobieta i mężczyźni w wieku 28 i 29 lat. Pierwszy z nich był już karany za tego typu przestępstwa. Okazało się, że cała trójka może odpowiadać także za serię innych kradzieży i włamań do sklepów czy samochodów z których kradziono drobne przedmioty typu radia, urządzenia do nawigacji, czy telefony. W sumie ustalono, że szajka odpowiada za 7 zdarzeń w trakcie których sprawcy spowodowali straty oszacowane przez właścicieli na ponad 11 tysięcy złotych.

Jak przekazuje Brulińska zatrzymani mężczyźni i kobieta przyznali się do ich popełnienia i chcą dobrowolnie poddać się karze. Sprawa trafi do sądu. Policjanci odzyskali także część skradzionych przedniotów, które już wróciły do prawowitych właścicieli.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0