Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kilkanaście połączeń komunikacji miejskiej w Łomży ma być zlikwidowanych

Taką decyzję podjęli zarządzający Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji. Propozycję zmian kursowania autobusów zaakceptował już prezydent miasta.

Jak tłumaczy specjalista ds. technicznych z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Andrzej Petkowski, zlikwidowane będą przede wszystkim połączenia wcześnie rano lub późnym wieczorem.
- Są to przede wszystkim linie wczesnoporanne lub późnowieczorne. Czyli mamy tutaj głównie linie nr: 2, 3, 4, 5, 11 i 13. Natomiast w sobotę i niedzielę dochodzą linie: 8 i 5 - dodaje Andrzej Petkowski.
Głównym kryterium, które decydowało o zlikwidowaniu linii, była frekwencja. Niektórymi autobusami jeździła bardzo często tylko jedna osoba - dodaje Andrzej Petkowski.
- Są to przyczyny czysto ekonomiczne, nie chcemy marnować pieniędzy. Postawiliśmy kryterium, że są to przejazdy, w których nie było więcej niż pięć osób. Analizowaliśmy to przez cały miesiąc, były dokonywane pomiary, a więc linie nie były wybrane wybiórczo, związane z jakimś dniem czy feriami - wyjaśnia Andrzej Petkowski.
Dzięki zlikwidowaniu nierentownych kursów, będzie ich więcej w godzinach szczytu -  zapowiadają władze MPK.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę