Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Władze Kolna uzbroją ponad 6,5 ha gruntów pod inwestycje

7,9 mln zł z Unii Europejskiej dostanie miasto Kolno na przygotowanie na potrzeby inwestorów ponad 6,5 ha gruntów. W środę (28.02) burmistrz Kolna Andrzej Duda podpisał w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku umowę na dotację.

Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu to - jak wcześniej informowały władze Kolna - 9,2 mln zł. Przetarg na tę inwestycję będzie ogłoszony na przełomie marca i kwietnia - poinformował w środę kolneński Urząd Miasta.

Tereny pod inwestycje w Kolnie mają być gotowe do końca 2019 r.

- Będą one przeznaczone dla firm chcących prowadzić działalność przemysłową, handlową lub usługową. Docelowo mają tu być zlokalizowane cztery inwestycje. Władze miasta liczą, że dzięki nim powstaną nowe miejsca pracy - poinformowała Izabela Smaczna-Jórczykowska z urzędu marszałkowskiego.

Miasto Kolno przeznacza na potrzeby inwestorów 11 ha nowych terenów inwestycyjnych - na początek chce przygotować 6,5 ha. W poprzednich latach miasto także zdobywało unijne dotacje na przygotowywanie niezbędnej infrastruktury potrzebnej firmom pod inwestycje. Dzięki dotacji z programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 powstało 12 ha terenów inwestycyjnych. Działa tam 10 firm m.in. z branż rolniczej, motoryzacyjnej i budowlanej - informowały wcześniej władze Kolna.

Będzie usprawniony system gospodarki odpadami

W ramach innych projektów - także dofinansowanych w środę z Regionalnego Programu Operacyjnego - w mieście i gminie Kolno będzie modernizowany i usprawniony system gospodarki odpadami, powstaną punkty selektywnej zbiórki odpadów.

W ramach podpisanych w środę umów na te dotacje, selektywną zbiórką odpadów będzie objętych ponad 10 tys. mieszkańców miasta Kolno i 8,6 tys. mieszkańców gminy Kolno. - Projekty zakładają m.in. budowę magazynów, budynków gospodarczych oraz dróg dojazdowych - poinformowała Izabela Smaczna-Jórczykowska. Miasto Kolno dostanie z UE 1,6 mln zł, gmina Kolno prawie 1 mln zł.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę