Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

ŁoKeR bez spółdzielni

Rada Nadzorcza Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zdecydowała, że spółdzielnia nie będzie sponsorem systemu rowerów miejskich ŁoKeR, który władze miasta chcą pilotażowo uruchomić z firmą z firmą BikeU. Oczekiwano, że za wydzierżawienie na pół roku jednej stacji z 7 rowerami ŁSM zapłacić blisko 50 tysięcy złotych. Decyzja Rady Nadzorczej, o tym, że spółdzielnia nie będzie finansowała tego przedsięwzięcia zapadła jednogłośnie.

O planach władz miasta na uruchomienie od maja w Łomży „system roweru publicznego” mieszkańcy dowiedzieli się pod koniec stycznia, gdy prezydent Mariusz Chrzanowski przesłał do Rady Miejskiej wniosek o przesunięcie w budżecie miasta pieniędzy na „pilotaż” ŁoKeR-a  - jak nazwano przedsięwzięcie. Po burzliwej dyskusji radni zgodzili się wydać  160 tys. zł na, czyli wynajęcie na 6 miesięcy 20 rowerów z 3 stacjami. Umowa z firmą BikeU została podpisana dwa dni później. 
Podczas sesji wiceprezydent Garlicki zapowiadał, że do systemu mają dołożyć się inni wykupując „stacje sponsorskie” z 7 rowerami. Mówił, że w sumie ma ich być nawet 17. Wśród „sponsorów” miał być trzy miejskie spółki ZGO, MPEC i MPWiK, ale także spółdzielnie mieszkaniowe. Po otrzymaniu projektów umów zarządy spółdzielni – jak mówili ich członkowie - zaskoczyła cena. To 39 tys. 900 zł netto, czyli 49 tys. zł brutto tylko w tym roku... Wszystkie spółdzielnie zdecydowały, że decyzję o wydatkowaniu takich środków muszą podjąć ich rady nadzorcze. Wczoraj tematem zajmowała się Rada Nadzorcza największej w mieście Łomżyńskiej Spółdzielni  Mieszkaniowej. Rada jednogłośnie wypowiedziała się przeciw ŁoKeRowi. To oznacza, że ta spółdzielnia na pewno stacji sponsorskiej nie wykupi...

zobacz: Kto zapłaci za miejskie rowery?


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę