Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Biskup drohiczyński ukarał dyscyplinarnie księdza oskarżonego o zgwałcenie nastolatki

Ksiądz katecheta - Marcin Ł. - oskarżony o gwałcenie nastolatki ma dyscyplinarny zakaz wykonywania obowiązków. Biskup drohiczyński zdecydował też, że ksiądz do czasu wyjaśnienia sprawy ma czekać w odosobnieniu w klasztorze. Taki komunikat pojawił się na stronie diecezji.

 

Marcin Ł. był wikarym i katechetą w szkole podstawowej i gimnazjum w małej podlaskiej miejscowości. Z ustaleń prokuratury wynika, że w maju i w czerwcu ubiegłego roku - podstępem zwabiał dziewczynkę do plebanii i tam wykorzystywał ją seksualnie. Miał trzykrotnie zgwałcić nastolatkę. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Krajowej jeszcze w czerwcu złożył pełnomocnik drohiczyńskiej kurii. Teraz akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w Białymstoku.

Wikaremu grożą co najmniej 3 lata więzienia. Oddzielne - własne postępowanie w tej sprawie - prowadzi Kuria w Drohiczynie. Prokuratura nie podaje nazwy miejscowości. Nie zdradza też innych szczegółów sprawy - ze względu na dobro pokrzywdzonej, która nie ma jeszcze 15 lat.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę