Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Odszedł dzielny wojownik...

- Odszedł Dawid, nasz dzielny wojownik, który miał zaledwie rok i dwa miesiące – poinformowała Fundacja „Pomóż Im”, która prowadzi hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci. Dawid z Rogienic Wielkich koło Małego Płocka, był jednym z jej podopiecznych. Dla niego, i jego rodziny, białostocka Fundacja wykończyła dom, do którego przenieśli się dwa dni przed Wigilią. - W swoim krótkim życiu wiele wycierpiał, jednak umarł w zaciszu własnego domu, otoczony miłością rodziców i oddanego rodzeństwa – napisali działacze Fundacja „Pomóż Im” żegnając Dawidka. - Dawidzie! Dziękujemy, że byłeś z nami. Ubolewamy, że był to tak krótki czas.

Mały Dawid miał zanik mózgu, lekoodporną nieuleczalną padaczkę i prawdopodobnie uszkodzenia genetyczne. Lekarze nie dawali mu szansy na przeżycie. Z taką diagnozą trafił pod opiekę Fundacji „Pomóż Im”, która prowadzi hospicjum domowe dla dzieci i przez kilka miesięcy zajmowała się Dawidem i wspierała jego rodzinę.
- Hospicjum domowe to nie jest instytucja, to są przede wszystkim ludzie, którzy rozumieją chorobę i rozumieją głos tej choroby. Również wychodzimy naprzeciw sytuacji, którą rodzina ma w domu, czyli pomagamy w poprawie warunków socjalnych -  mówił Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”, prezentując na początku stycznia dom, który dla Dawida i jego rodziny Fundacja wykończyła i urządziła w ramach projektu „Bajkowe pokoje”. - Dom jest jedynym miejscem, w którym może przebywać, a właściwie umierać, nieuleczalnie chore dziecko – mówił  Sobolewski.

zobacz: Nowy dom dla Dawida i jego rodziny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę