Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Narodowy Program Trzeźwości

Zmniejszenie spożycia alkoholu, skali upijania się i akceptacji dla upijania się oraz podniesienie wieku inicjacji alkoholowej to główne cele ogłoszonego Narodowego Programu Trzeźwości. Dokument powstał w Zespole Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, któremu przewodniczy bp. Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy w Łomży.

Ogłoszony w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu Narodowy Program Trzeźwości to drogowskaz dla wszystkich Polaków, nie tylko dla osób wierzących, ale dla wszystkich ludzi dobrej woli, jak ratować naszą Ojczyznę przed zniewoleniami – podkreślają członkowie Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, który przygotował opublikowany właśnie Narodowy Program Trzeźwości. Ma on być realizowany m.in. poprzez kampanie społeczne i edukacyjne oraz zaangażowanie instytucji kościelnych, państwowych i samorządowych.

Wśród wskazanych celów programu jest „uzyskanie realnej abstynencji dzieci i młodzieży do 21 roku życia”, czy obniżenie rocznego spożycia alkoholu na mieszkańca („per capita”) przynajmniej do połowy średniej światowej, czyli nie więcej niż 6 litrów; 
- „Napoje alkoholowe nie są zwykłym towarem. Regulacje prawne na poziomie centralnym są niezbędne dla realizacji Programu. Państwo powinno komplementarnie i bardziej zdecydowanie korzystać z narzędzia, jakim jest regulacja rynku alkoholowego za pomocą cen i polityki fiskalnej” - czytamy w dokumencie.

zobacz: Narodowy Program Trzeźwości


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę