Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Krzysztof Jurgiel: do połowy marca będą znani kandydaci do samorządów w Podlaskiem

Do połowy marca będą znani kandydaci PiS do wyborów samorządowych w Podlaskiem, w tym kandydaci na prezydentów Łomży i Suwałk - poinformował w sobotę (17.02) w Białymstoku prezes PiS w regionie, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

 

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Białegostoku może być znany w "maju, czerwcu", ale konkretnej daty nie ma - poinformował Krzysztof Jurgiel i zaznaczył, że takie są jego "przypuszczenia i przeczucia". Wyjaśnił, że tak jak wszystkich innych kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich, także kandydata na prezydenta Białegostoku wskaże komitet polityczny partii. Dodał, że trwają rozmowy na ten temat.

W sobotę (17.02) w Białymstoku podlascy działacze PiS: minister Krzysztof Jurgiel, parlamentarzyści, samorządowcy, członkowie partii, zaproszeni przedstawiciele innych organizacji współpracujących z PiS, spotkali się w ramach Akademii Samorządności na podsumowaniu dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Była też mowa o wyborach samorządowych.

Cel: wygranie wyborów w sejmikach

Krzysztof Jurgiel zachęcał uczestników spotkania do wyboru takich kandydatów, którzy - jak powiedział - "dają gwarancję jak największej ilości głosów dla Prawa i Sprawiedliwości".

- Nie ukrywamy, że naszym celem jest wygranie wyborów przede wszystkim w sejmikach, bo to daje możliwość prowadzenia polityki gospodarczej wspólnie z rządem na terenie danego województwa - mówił Krzysztof Jurgiel.

Podkreślał przy tym, że aby "odpowiedzialnie podejść" do tej kampanii, kandydaci muszą wiedzieć, co robi rząd, by realizowane działania w regionach - wyznaczane przez samorząd województwa - służyły rozwojowi.

Spotkania szkoleniowe przed wyborami

Krzysztof Jurgiel powiedział, że zarząd okręgowy PiS w Podlaskiem przyjął w sobotę (17.02) uchwałę, w ramach której zobowiązał się do przeprowadzenia przed wyborami cyklu tematycznych spotkań szkoleniowych.

- Tak, aby nasi kandydaci, szczególnie ci, którzy będą po raz pierwszy startowali, albo chcący poszerzyć wiedzę, żeby mieli możliwość na takich spotkaniach przedyskutować pewne sprawy dotyczące funkcjonowania samorządu, organu gminy czy samorządu województwa, czy administracji rządowej - mówił Krzysztof Jurgiel.

Krzysztof Jurgiel dodał, że "jest to niezbędne", bo jeśli PiS chce dokonywać dalszych zmian w przyszłości w kraju, ludzie muszą być do tego przygotowani.

Spotkania mają się odbywać od marca, co dwa tygodnie. Ma być na nich tworzony program dla województwa.

- Jeśli chodzi o rządy, to przede wszystkim trzeba stwierdzić, że jest realizowany program, który był ogłoszony podczas kampanii wyborczej. W znacznej części on został zrealizowany. Teraz następne dwa lata to dokończenie tych punktów, które są możliwe, niektóre mogą być nie na jedną, a na dwie kadencje, no i nowe pomysły, nowe działania - mówił Krzysztof Jurgiel.

Wymienił wśród nich m.in. program mieszkaniowy, który zakłada budowę miliona mieszkań.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę