Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kombatant AK i "Solidarności" Kazimierz Chodzicki odznaczony Krzyżem Komandorskim

Główne zdjęcie
Kazimierz Chodzicki

Kazimierz Chodzicki aresztowany był dwukrotnie - pierwszy raz za to, że był żołnierzem Armii Krajowej, po raz drugi za działalność w "Solidarności". Walczył i siedział w więzieniu, teraz został kawalerem Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Z powodu zaawansowanego wieku i trudności w poruszaniu się, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński odznaczył go w domu, we wsi Wiśniówek Wertyce.

Armia Krajowa i Solidarność  to jest typowa polska droga tych prawdziwych polskich bohaterów tych ostatnich dziesiątków lat. Bo przecież Solidarność kontynuowała walkę o niepodległość, tę którą podjęła Armia Krajowa, którą podjęli żołnierze niezłomni, żołnierze wyklęci, do których pan Kazimierz należy - mówi Jarosław Zieliński.

Gratulacje Kazimierzowi Chodzickiemu złożyli także Bernard Bujwicki i Lech Feszler - działacze Solidarności, którzy siedzieli z nim w jednej celi oraz przedstawiciele władz powiatu zambrowskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę