Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 30 września 2022 napisz DONOS@

PUP w Łomży wśród najlepszych

Główne zdjęcie
Mieczysław Bieniek dyr. PUP w Łomży odbiera wyróżnienie od Elżbiety Rafalskiej MRPiPS podczas gali z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia (fot. PUP Łomża)

Powiatowy Urząd Pracy w Łomży został wyróżniony przez Elżbietę Rafalską, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, za osiągnięcie najwyższej skuteczności działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych. Dyplom, podczas specjalnej gali z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, w imieniu łomżyńskiego „zatrudniaka” odebrał dyr. Mieczysław Bieniek.

Galę z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia zorganizowano w Warszawie w ubiegłym tygodniu. Święto upamiętnia podpisanie w styczniu 1919 roku Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami, przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Ten dokument jest powszechnie uznawany za początek Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce.
Minister Rafalska dziękowała pracownikom urzędów pracy za dotychczasowy wysiłek w poszukiwaniu rozwiązań i rozwiązywaniu trudnych problemów współczesnego rynku pracy. Zauważała, że niskie bezrobocie oznacza, że w rejestrach pozostają osoby długotrwale bezrobotne, których powrót do zatrudnienia wymaga - przede wszystkich od pracowników urzędów pracy - bezpośredniej i intensywnej pracy z klientem oraz podjęcia kompleksowych działań wspierający te osobę w jej powrocie na rynek pracy.

Minister wręczyła też przedstawicielom najlepszych powiatowych urzędów pracy okolicznościowe statuetki, dyplomy i wyróżnienia. Przyznano je m.in. za osiągnięcie najwyższej skuteczności działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych. Wśród kilkudziesięciu wyróżnionych w tej kategorii był także – jako jeden z trzech z województwa podlaskiego - Powiatowy Urząd Pracy w Łomży.

Warto dodać, że w ubiegłym roku Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła działalność łomżyńskiego PUP w latach 2013-2016 w zakresie rozwiązywania problemów społeczno-ekonomicznych mieszkańców miast istotnie dotkniętych skutkami zanim gospodarczych. W tej grupie miast znalazła się Łomża. W ocenie NIK Urząd skutecznie pozyskiwał środki finansowe na swoje działania, które wpisywały się w cele przewidziane w dokumentacjach strategicznych Łomży. NIK ocenia także, że wydatki na realizację czterech badanych przez  kontrolerów projektów poniesiono prawidłowo osiągając wyższe od założonych wskaźniki efektywności zatrudnieniowej.

220810024636.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę