Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Kierownik będzie w Suwałkach, a w Łomży... "analizują"

Na początku tygodnia, po kilku latach od zlikwidowania, odtworzono w Suwałkach delegaturę Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Oficjalnie zapowiedziano też, że w drodze konkursu zostanie wyłoniony kierownik delegatury. W Łomży delegatury PUW przed kilku laty, mimo takich zamiarów, nie udało się zlikwidować, ale skutecznie zlikwidowano stanowisko kierownika. Teraz zapytaliśmy w PUW czy w Łomży kierownik delegatury też będzie wybierany w konkursie. Odpowiedź nie jest oczywista.

Plany likwidacji delegatur urzędów wojewódzkich to pomysł rządów Donalda Tuska i koalicji PO-PSL z 2008 roku (zobacz: Ostatni rok delegatury). W Łomży plany te wywołały powszechny sprzeciw i władzy rządowej nie udało się nakłonić ówczesnych władz samorządu powiatu łomżyńskiego do przejęcia biura paszportowego, co np. zrobiono w Suwałkach, i ostatecznie doprowadziło do likwidacji tamtejszej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.    
- Uważałem, że delegatura urzędu wojewódzkiego powinna funkcjonować w Suwałkach przez cały czas. Zlikwidowała ją koalicja PO-PSL. Ważne jest to, że wojewoda będzie miał tutaj swojego przedstawiciela w postaci kierownika delegatury. A obywatele muszą mieć blisko do swojego państwa – mówił podczas otwarcia odtworzonej delegatury w Suwałkach pochodzący z tego miasta  wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.
Obecny na uroczystości wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski dodał, że formalne powołanie delegatury, to tylko pierwszy krok. W najbliższych miesiącach w Suwałkach powstaną nowe stanowiska pracy. W drodze konkursu zostanie także wyłoniony kierownik delegatury. PUW podał nawet, że już trwa nabór na obsadzenie kierownika Delegatury PUW w Suwałkach.

W Łomży Delegatura Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego przez cały czas funkcjonowała, choć za poprzedniej władzy skutecznie zlikwidowano stanowisko jej kierownika. Wobec zapowiedzi utworzenia takiego w Suwałach zapytaliśmy w centrali PUW w Białymstoku, czy również w Łomży będzie powołany kierownik delegatury.    
Sylwia Taha z PUW w Białymstoku przekazała, że „sprawa powołania kierownika delegatury PUW w Łomży jest obecnie analizowana. Po przeprowadzeniu analiz, zostanie podjęta odpowiednia decyzja.”

Łomżyńska Delegatura PUW mieści się dawnym biurowcu Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Nowej 2 w Łomży. Biurowiec ten na początku 2014 roku, w atmosferze skandalu, został przekazy przez administracje rządową w zarząd samorządu miasta. Zobacz: Niechciany podarunek... czy prezydent zmienił zdanie?


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę