Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Władze województwa zatwierdziły program rewitalizacji miasta Łomży

Główne zdjęcie
Łomża, Stary Rynek

Zarząd Województwa zatwierdził program rewitalizacji miasta Łomży. Dokument powstał w ubiegłym roku i m.in. wyznacza tzw. obszar zdegradowany, który miałby zostać objęty rewitalizacją. Program przedstawia działania naprawcze, jakie zamierzają podjąć władze miasta zarówno w sferze społecznej, jak też inwestycyjnej. Zatwierdzony przez władze województwa dokument będzie podstawą do ubiegania się o środki na działania rewitalizacyjne z funduszy unijnych.

Miasto Łomża to jedna 16 gmin w województwie, która ma zatwierdzony program rewitalizacji. Miejski obszar zdegradowany, który miałby zostać poddany rewitalizacji obejmuje powierzchnię ponad 220 hektarów i zamieszkiwany jest przez prawie 11 tys. osób, czyli blisko 20% mieszkańców Łomży.
Plan zakłada działania integrujące pokolenia, sąsiadów, zapobiegające przemocy, zajęcia dla seniorów, językowe dla dzieci, rozbudowę i odnowę pawilonów handlowych przy dworcu PKS, powstanie muralu historyczno-patriotycznego i innych murali upamiętniających ważne wydarzenia dla Łomży, remont zabytkowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, wykonanie i montaż mebli miejskich – „przysiadków” (dla osób niepełnosprawnych i starszych wzdłuż najczęściej uczęszczanych ulic), rozwój Centrum Integracji Społecznej, renowację Cmentarza Żydowskiego, instalacje artefaktów artystycznych w rejonie Starego Miasta. 
Z komunikatu przesłanego przez Urząd Marszałkowskie wynika, że koszt tych zadań przekracza 4,7 mln zł, dofinansowanie z Unii, o które będą zabiegały władze miasta miałoby pokryć 4 mln zł.
Plan zakłada realizację również czterech przedsięwzięć uzupełniających: poprawę infrastruktury drogowej oraz dostępności komunikacyjnej, ożywienie inwestycyjne obszaru rewitalizacji, inwestycje w przestrzeń publiczną i infrastrukturę społeczną oraz mieszkalnictwo.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę