Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Napadał z łomem

Najpierw napadł z łomem na sklep, ale kasjerka odparła atak. Później zaatakował 70-letnią kobietę, która szła przez park. Do obu zdarzeń doszło w ubiegłym tygodniu w Grajewie. Napastnikiem z łomem okazał się 20-latek, którego policjanci ujęli kilka dni później. Już trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące, a w wiezieniu może spędzić nawet kilkanaście lat.

Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegłą środę 10 stycznia przed godziną 22. na jednym z grajewskich osiedli. Jak przekazuje policja wówczas to młody, zamaskowany mężczyzna, używając niebezpiecznego narzędzia, próbował zabrać kasę fizykalną ze sklepu. Zdecydowana postawa sprzedawczyni spowodowała, że do kradzieży jednak nie doszło, a sprawca oddalił się w nieznanym kierunku. Następnego dnia, tuż po godzinie 5. rano ten sam mężczyzna, zaatakował 70-letnią kobietę, która szła przez park na terenie Grajewa. W tym przypadku sprawca używając ciężkiego narzędzia obezwładnił ofiarę i ukradł jej torebkę z dokumentami oraz pieniędzmi, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policjanci przekazują, że ich intensywne doprowadziły do ustalenia sprawcy przestępstw, który w niedzielę został zatrzymany w pociągu pomiędzy Elblągiem a Malborkiem. Okazało się również, że 20-latek był osobą poszukiwaną. We wtorek usłyszał on zarzuty usiłowania dokonania rozboju, rozbój i uszkodzenia ciała kobiety. Mężczyzna przyznał się do popełnienia obu czynów i decyzją sądu 20-latek trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę