Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

wtorek 06.04.2004

Kurier Poranny - Samoobrona bije wszystkich Gazeta Wyborcza - Sezon na wypalanie Gazeta Wyborcza - Po kontroli wojewody w Podlaskim Kuratorium Oświaty Gazeta Współczesna - Do września pod chmurką Gazeta Współczesna - Uciekła dziennikarzom

Kurier Poranny Samoobrona bije wszystkich
Aż 36 proc. wyborców północno-wschodniej Polski głosowałoby w marcu na Samoobronę. Partia Andrzeja Leppera zdecydowanie wyprzedziła pozostałe ugrupowania.
Badania, podobnie jak w wypadku sondażu prezydenckiego, przeprowadziła warszawska firma ABM na próbie 1007 respondentów.
33 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie zamierza głosować w wyborach parlamentarnych, zaś kolejnych 20 proc. odmówiło podania swoich preferencji wyborczych. Gdyby wybory odbyły się w marcu, to Samoobrona zdobyłaby w północno-wschodniej Polsce 36 proc. głosów. Platforma Obywatelska jest wyraźnie z tyłu i ma poparcie 21 proc., Do Sejmu nie wszedłby PSL, który nie przekroczyłby 5-procentowego progu wyborczego.
- Wynik Samoobrony to żółta kartka dla całej klasy politycznej - mówi Mirosław Hanusz, szef podlaskiej UP. - Czerwona kartka będzie, jeśli te rezultaty powtórzą się w wyborach.
więcej: Kurier Poranny - Samoobrona bije wszystkich

Gazeta Wyborcza Sezon na wypalanie
Podczas wypalania łąk giną rośliny, a gleba ulega zniszczeniu. Żywcem palą się owady, żaby, ślimaki, jeże, myszy, krety, zające i ptaki. Chociaż od lat strażacy i przyrodnicy apelują o niewypalanie traw, ich prośby trafiają w próżnię
Gdy nadchodzą pierwsze ciepłe dni, strażacy już wiedzą, że oto zaczyna się dla nich jeden z najgorętszych okresów. Tylko w ciągu ostatniego weekendu gasili trawy 42 razy, w tym 33 interwencje dotyczyły samego Białegostoku. Na szczęście nie były to wielkie pożary i niczyje życie ani mienie nie było zagrożone.
Jednak to dopiero początek. W ubiegłym roku na terenie naszego województwa strażacy walczyli z pożarami traw aż 1831 razy. W trakcie tych pożarów zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Gęsty dym często staje się przyczyną kolizji i wypadków samochodowych, a ogień rozprzestrzenia się na zabudowania, lasy oraz tereny o cennych walorach przyrodniczych. Wiedzą o tym choćby pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego, którzy od lat, wspólnie ze strażakami, gaszą pożary torfowisk.
więcej: Gazeta Wyborcza - Sezon na wypalanie

Gazeta Wyborcza Po kontroli wojewody w Podlaskim Kuratorium Oświaty
Zwolnienie głównej księgowej w Podlaskim Kuratorium Oświaty - to najważniejsze zalecenie po kontroli przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego
Przypomnijmy. 27-letnia Ilona A., była pracownica Podlaskiego Kuratorium Oświaty, odpowiedzialna za kontakty z bankami, zdefraudowała - jak sama się przyznała - ok. 150 tys. zł. Pieniądze wydała na bieżące potrzeby rodziny, raty za samochód i futro. Chciała uciec do Włoch, ale nie zrobiła tego ze względu na rodzinę. Sama zgłosiła się do prokuratury.
Po incydencie Podlaskie Kuratorium Oświaty skontrolowali przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego. Okazało się, że Ilona A. zdefraudowała z kasy kuratorium ponad 183 tys. zł.
Wczoraj podlaski wojewoda Marek Strzaliński podpisał zalecenia pokontrolne. Pracownicy księgowości, a zwłaszcza główny księgowy, mają mieć przyznany nowy zakres obowiązków, tak aby ktoś miał nad nimi kontrolę - do tej pory każdy pracownik był odpowiedzialny za swoją pracę od początku do końca i nikt nie sprawdzał, co robi.
więcej: Gazeta Wyborcza - Po kontroli wojewody w Podlaskim Kuratorium Oświaty

Gazeta Współczesna Do września pod chmurką
Od 1 kwietnia w Łomży nie ma noclegowni dla osób bezdomnych. Władze miasta szukają nowego lokalu.
Noclegownię przez wiele lat prowadził, na zlecenie miasta, Polski Komitet Pomocy Społecznej w swoim budynku przy ul. Sikorskiego. W piwnicy było 12 miejsc noclegowych, ale zimą mogło tam znaleźć schornienie nawet 20 bezdomnych mężczyzn. Już w ub.r. kierownictwo PKPS chciało wypowiedzieć samorządowi umowę w związku z planowanym remontem budynku w celu przystosowania go dla potrzeb domu opieki. Na prośbę władz miasta wstrzymano się z rozwiązaniem umowy o rok i ostatecznie wygasła ona 31 marca.
– Ustaliliśmy z dyrekcją PKPS, że bezdomni mogą jeszcze tam nocować do końca kwietnia – poinformował Krzysztof Choiński, z-ca prezydenta Łomży. – W ciągu lata będą musieli radzić sobie sami, dopóki nie przygotujemy innego miejsca.
więcej: Gazeta Współczesna - Do września pod chmurką

Gazeta Współczesna - Uciekła dziennikarzom
Wczoraj z łomżyńskiego szpitala wypisana została supergwiazda muzyki pop, Edyta Górniak, gdzie w sobotę, 27 marca, urodziła syna Allana. Słynnej pacjentce personel szpitala do końca zapewnił ochronę przed dziennikarzami i fotoreporterami.
– Opuściła szpital o godz. 8 rano nie niepokojona przez nikogo. Żaden fotoreporter nie zrobił jej zdjęcia, choć wielu krążyło wokół szpitala przez cały tydzień – powiedział nam, jako pierwszej gazecie w Polsce, Leszek Poppe, ordynator oddziału położniczego, który osobiście rozwiązywał 27 marca poród E. Górniak przez cesarskie cięcie.
L. Poppe zdementował szereg informacji, które w okresie pobytu E. Górniak w łomżyńskim szpitalu, ukazywały się w popularnych bulwarówkach. Np. nie dowożono dla tej pacjentki jedzenia z zewnątrz. Pani Edyta korzystała – jak wszyscy – z kuchni szpitalnej oraz jadła to, co przynosiła jej rodzina.
– Zdjęcie, które ukazało się we wczorajszym „Super Expressie”, przedstawiające kobietę z papierosem w oknie szpitala, nie jest zdjęciem Edyty Górniak – stwierdził lekarz. – Pani Edyta nie pali papierosów.
więcej: Gazeta Współczesna - Uciekła dziennikarzom

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę