Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W budżecie Zambrowa po raz pierwszy jest deficyt - zabrakło 5 mln zł

Przystosowanie budynku SP 5 na potrzeby przedszkola i żłobka oraz budowa i remont kilku ulic w mieście to najpoważniejsze inwestycje zaplanowane w tegorocznym budżecie Zambrowa. W 2018 r. w budżecie Zambrowa na inwestycje i remonty jest ponad 20 mln zł przy całkowitych wydatkach niespełna 92 mln. Zaplanowane dochody są o 5 mln mniejsze. Aby zrównoważyć budżet, władze Zambrowa, po raz pierwszy od wielu lat, zamierzają zaciągnąć kredyt.

 

Dzięki temu nowy wygląd zyska jedna z najstarszych w mieście ul. Kościuszki, wybudowana zostanie biegnąca wzdłuż rzeki ulica łącząca Ostrowską z Willową i rozpocznie się budowa kilku innych dróg.

Kosztem 2,5 mln ma zostać także zmodernizowane oświetlenie ulic i placów, w tym wymienionych zostanie na energooszczędne ponad 1,5 tys. lamp. Ta inwestycja jednak, podobnie jak remont biblioteki miejskiej, uzależniona jest od dotacji i dofinansowania.

Niepewność w sprawie pozyskania środków zewnętrznych jest - obok kosztów wynikających z przetargów - największym zagrożeniem dla zrealizowania tegorocznych planów w mieście.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę