Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

PO chce więcej z budżetu... także dla Łomży

Główne zdjęcie
Poprawki do budżetu państwa zgłoszone przez posłów PO z województwa podlaskiego

- Są to życzeniowe poprawki, ale trzymam kciuki, aby przeszły – mówi Cezary Kisiel szef łomżyńskich struktur Platformy Obywatelskiej komentując złożenie przez posłów tej partii serii poprawek do budżetu państwa na 2018 rok. Cztery z nich bezpośrednio dotyczą Łomży i łącznie opiewają na 180 mln zł. Najkosztowniejsza ma być „budowa drogi kolejowej Łomża – Warszawa”. PO chciałaby, aby sejmowa większość przeznaczyła na nią 80 mln zł.

W poniedziałek na specjalnej konferencji prasowej w Białymstoku poseł Robert Tyszkiewicz, przewodniczący PO w Podlaskiem, przedstawił 12 poprawek, które posłowie partii z województwa złożyli do budżetu państwa. Ten ma być uchwalony w przez Sejm w czwartek. Wśród tych poprawek PO cztery z nich bezpośrednio dotyczą Łomży. To budowa drogi kolejowej Łomża – Warszawa na którą PO chce zapisać 80 mln zł, modernizacja trasy kolejowej Łomża – Białystok z kwotą 30 mln zł, modernizacja DK61 na odcinku przejście przez m. Łomża czyli ulice Wojska Polskiego i Zjazd, na które PO proponuje 20 mln zł oraz modernizacja i przebudowa drogi DK 63 Łomża – Zambrów, na co potrzebne według wyliczeń Tyszkiewicza 50 mln zł.
- Poprawka dotycząca „budowa drogi kolejowej Łomża – Warszawa” dotyczy modernizacji linii kolejowej przez Ostrołękę – tłumaczy Cezary Kisiel, szef PO w Łomży. -  Dołożył bym do tego jeszcze połączenie kolejowe z Łomży do Grajewa, aby Łomża nie była ostatnią stacją – dodaje podkreślając, że wszystkie zgłoszone przez Tyszkiewicza poprawki do budżetu „są bardzo słuszne i potrzebne dla rozwoju miasta”.  
Sam poseł Robert Tyszkiewicz na swoim profilu na Facebooku apeluje do posłów PiS, „by stanęli po stronie rozwoju województwa podlaskiego i zagłosowali za poprawkami do budżetu zgłoszonymi przez Platformę Obywatelską”. 
- Ta lista poprawek jest listą zaniechań, niedociągnięć i opóźnień obecnej władzy! Liczę, że posłowie PiS udowodnią, że ich deklaracje na temat konieczności rozwoju naszego województwa nie są kolejnym kłamstwem! - napisał Tyszkiewicz.

POlityczne harce
Głosowanie nad poprawkami do budżetu i całym budżetem państwa na 2018 rok ma odbyć się w Sejmie czwartek. Poseł Lech Kołakowski z rządzącej PiS nie pozostawia wątpliwości, co stanie się z budżetowymi poprawkami opozycyjnej PO. 
- To działanie jedynie polityczne, mające spowodować zamęt i niepokój jakoby działania rządowe były niewłaściwe – mówi poseł Kołakowski. - Potrzebne nam są racjonalne działania dla dobra  mieszkańców tej ziemi, a nie polityczne i nierealne harce. 
Kołakowski wskazuje, że dobiegają końca prace przy budowie drogi S8 Warszawa - Białystok, zostało zapewnione finansowanie i jest już po przetargach na wyłonienie wykonawców budowy Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do granicy z Litwą i rozpędu nabierają prace przygotowawcze do budowy Via Carpatia. - Także inne potrzebne infrastrukturalne inwestycje z regionu, po uzyskaniu stosownych dokumentów, będą miały zapewnione finansowanie – zapewnia Kołakowski przekonując, że „region ma dziś reprezentantów, którzy dobrze dbają o jego rozwój”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę