Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Tak Bóg umiłował świat, że Syna swojego dał” (J 3,16).

W Boże Narodzenie Kościół wspomina prawdę, że jednorodzony i odwieczny Syn Boży stał się człowiekiem i przyjął śmiertelną ludzką naturę. - Prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia polega na spotkaniu z Jezusem, a nie tylko na komercji i konsumpcji – zauważał ks. dr Wojciech Nowacki, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Łomży.

W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę, która jest jednocześnie IV niedzielą Adwentu. Msze święte w większości świątyń będą sprawowane jedynie do południa, a wieczorne odwołano, ponieważ jest to czas tradycyjnej wieczerzy wigilijnej w rodzinach.
- Ponieważ Wigilia wypada w niedzielę, nie obowiązuje nas post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i zachować postny charakter całego dnia i Wieczerzy – przekazywał wiernym w  ogłoszeniach parafialnych ks. dr Wojciech Nowacki. Prosił, aby zadbać o tradycyjny, chrześcijański charakter wigilijnej wieczerzy, a po wieczerzy nie włączać telewizji, lecz zatrzymać się na wspólnym śpiewie kolęd. - Wieczerzy wigilijnej nie godzi się profanować używaniem alkoholu – mówił kapłan.
Także Ojcowie Kapucyni z Łomży zachęcali do pielęgnowania wigilijnego pięknego zwyczaju czytania Ewangelii, łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń, okazywania szczególnego miłosierdzia, wybaczenia sobie nawzajem krzywd oraz wspólnego zasiadania do stołu i śpiewania kolęd. Przypominali również o potrzebie "przygotowania się do Świąt otwierając się na Boże Miłosierdzie w Sakramencie Pokuty i Pojednania". Księża w konfesjonałach posługiwać będą we wszystkich świątyniach w mieście. W Katedrze ksiądz proboszcz zaprasza osoby, które zechcą jeszcze pojednać się z Bogiem w sobotę w od godz. 10.30 do 12.30 i po południu od 16 do 18.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę