Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uwaga na rowerzystów

Coraz więcej dzieci i młodzieży ulega wypadkom – alarmują łomżyńscy policjanci. Ofiary to przede wszystkim młodzi rowerzyści. Policjanci apelują przede wszystkim do kierowców samochodów o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych, gdzie ostatnio zdarza się najwięcej wypadków z udziałem młodych rowerzystów. Jak podkreśla sierżant Ewelina Poniat z Komendy Miejskiej Policji w Łomży tylko w ostatnich dniach było kilka takich zdarzeń.


We wtorek rano na skrzyżowaniu Poznańska i Wojska Polskiego kierowca ciężarówki nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście który jechał po przejściu dla pieszych - rowerzysta z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Tego samego dnia wieczorem nieletni rowerzysta wjechał na Alei Legionów wprost pod mercedesa i z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wczoraj dziesięciolatek prowadzący rower wtargnął pod samochód na ul. Sikorskiego.

Na ulicach miasta jest coraz więcej także nieletnich na skuterach. Oni także często powodują zagrożenie dla ruchu. Mirosław Oliferuk dyrektor łomżyńskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego podkreśla, że wielu z nastolatków którzy przychodzą na egzamin na kartę motorowerową nie umie nawet jeździć. W czerwcu egzamin oblał co drugi z przystępujących do niego. Przyczyną mogą być także nie najlepsze przepisy które nie wymagają od nastolatków ubiegających się o karty rowerowe i motorowerowe zaliczenia choćby krótkiego kursu jazdy.
Dlatego WORD proponuje zorganizowanie kursu dla przyszłych motorowerzystów. Chętni na taki kurs powinni się zgłaszać w łomżyńskim WORD-ie osobiście lub telefonicznie. Mirosław Oliferuk zapewnia, że opłaty za kursy byłyby symboliczne, a ich głównym celem byłoby nauczenie młodych kierowców jazdy co niewątpliwie przyczyniłoby się do podniesienia bezpieczeństwa na drogach.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę