Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@
tekst płatny

Jakie momenty powinny znaleźć się na wzruszającym filmie ze ślubu?

Ślub i wesele to wyjątkowy dzień dla zakochanych. Piękne ubrania i obecność gości nadają mu uroczystego charakteru. To również kilka godzin stresu związanego z przygotowaniami i wygłoszeniem przysięgi, po których zaczyna się cudowna zabawa. Wiele par słusznie decyduje się na zaangażowanie fotografa i kamerzysty. Film ze ślubu to pamiątka na całe życie. Jakie momenty powinny zostać uwiecznione, by efekt wycisnął łzy z oczu?

 

4lomza.pl 1.jpg

Błogosławieństwo i przyjazd do kościoła lub urzędu

Kamerzysta może towarzyszyć panu młodemu w drodze do domu narzeczonej, chociaż nie jest to pozycja obowiązkowa. Równie dobrze film może się zaczynać od przygotowań panny młodej do uroczystości – zostaną w nim wówczas zawarte ujęcia z robienia makijażu i zakładania sukni ślubnej. Po przyjeździe narzeczonego przyszli teściowie udzielają błogosławieństwa. Jest to bardzo wzruszający moment, w którym pięknie ubrana para młodych ludzi klęczy przed rodzicami.

Dzień ślubu powinien być starannie przemyślany. Przyjazd do kościoła czy urzędu stanu cywilnego pożyczonym lub wynajętym samochodem to ważny moment. Para młoda dokonuje wyboru spośród różnych modeli aut: od bardzo nowoczesnych, czy sportowych, poprzez klasyczne marki, aż do pojazdów retro z ubiegłego stulecia. Jak wyglądają ujęcia z przejazdu pary młodej, można zobaczyć na stronie www.filmy-wesele.pl.

4lomza.pl 2.jpg

Ceremonia zaślubin

Moment, gdy panna młoda bierze pod rękę narzeczonego i staje razem z nim na czerwonym dywanie, by wejść do wnętrza kościoła lub urzędu, to obowiązkowy element filmu z ceremonii. Kolejnym jest przysięga małżeńska, która trwa od kilku minut (urząd) do nawet kilkunastu (kościół). Wymiana obrączek pomiędzy małżonkami również powinna koniecznie znaleźć się na filmie z zaślubin. Podobnie chwila, kiedy kierownik urzędu lub ksiądz jako pierwsi składają parze młodej życzenia. Jest to okazja dla kamerzysty do uchwycenia twarzy krewnych wyrażających największe wzruszenie. Ważne jest również ujęcie, w którym państwo młodzi wychodzą z kościoła lub urzędu i rozpoczyna się składanie życzeń. Umieszczenie tych fragmentów na filmie zapewni piękne wspomnienia. Ceremonia zaślubin powinna zostać ujęta także na zdjęciach ślubnych, Fotograf wykona je profesjonalne, a taka pamiątka zachwyci krewnych. Przykładowe realizacje można znaleźć tutaj.

4lomza.pl 3.jpg

Pierwszy toast i taniec

Przywitanie pary młodej chlebem, solą i wódką lub szampanem to obowiązkowy punkt wesela, podobnie jak pierwszy taniec – pojawienie się pary młodej na parkiecie wzbudza u gości emocje godne uwiecznienia. Niezależnie od umiejętności tanecznych państwa młodych i opracowanego układu jest to ważnych kilka minut widowiska. Przy sprzyjających okolicznościach na filmie można umieścić również taniec pani i pana młodego z rodzicami lub świadkami. Ujęcia z parkietu to jedne z najbardziej dynamicznych elementów filmu ślubnego. Wskazówki, jak powinien wyglądać dobrze skonstruowany film z wesela, opisano w artykule Film z zabawy weselnej.

Oczepiny

Nie wszystkie pary młode decydują się na oczepiny. Zarówno sam rytuał, jak i towarzyszące mu wróżby to jednak wymagające momenty dla kamerzysty. Czasami w ich miejsce pojawia się zabawa dla wszystkich gości, która również powinna obowiązkowo zostać uwieczniona. Odpowiednio zmontowana będzie stanowić dopełnienie filmu ślubnego.

Obecnie wielogodzinne filmy z zaślubin i wesela są wypierane przez znacznie krótsze, dynamiczne teledyski. Chociaż bez wątpienia są to jedne z najbardziej wzruszających filmów w domowej kolekcji, para młoda powinna zawczasu określić z kamerzystą, na jaki efekt liczy.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę