Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Jarosław Dworzański rezygnuje z członkostwa w PO

Główne zdjęcie
Jarosław Dworzański

Przez 17 lat był członkiem Platformy Obywatelskiej, ale po ostatnich wyborach wewnętrznych oddał legitymację. Przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Jarosław Dworzański rezygnuje z członkostwa w PO. Jak mówi to gest protestu wobec nieuczciwych metod wyborczych.

Decyzja Jarosława Dworzańskiego to konsekwencja sobotnich (02.12) wyborów regionalnych władz partii. Wybierano tam też trzech delegatów na zjazd krajowy, ale o miejsca ubiegły się cztery osoby – w tym Jarosław Dworzański. Na kilka dni przed głosowaniem członkowie PO otrzymali maila z rekomendacją na kogo głosować w wyborach. Dworzański domaga się unieważnienia wyborów na delegatów.

- To nie była żadna ustawka, ale normalna agitacja wyborcza – odpiera zarzuty nowo wybrany przewodniczący podlaskich struktur PO Robert Tyszkiewicz.

Niewykluczone, ze Dworzański straci stanowisko przewodniczącego sejmiku. Temat ten będzie dyskutowany za kilka dni. Po rezygnacji Jarosława Dworzańskiego, sejmikowa koalicja PO i PSL dysponuje 16 radnymi. To minimalna większość, by przegłosowywać swoje uchwały.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę