Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Przebudowa skrzyżowania Piłsudskiego z Kazańską za droga dla miasta?

Urząd Miejski unieważnił przetarg na wybór wykonawcy przebudowy skrzyżowania Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego z ul. Kazańską. Na wykonanie prac z budową tu sygnalizacji świetlnej, oraz budowę tzw. nawrotki przed dojazdem do Szosy Zambrowskiej władze miasta chciały przeznaczyć 580 tys. zł, a jedyny wykonawca, który złożył ofertę chciał o blisko 200 tysięcy więcej.

Przebudowa skrzyżowania Piłsudskiego z Kazańską ma być jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa w obrębie wjazdu do szpitala. To dziś najbardziej niebezpieczne miejsce w Łomży. Na skrzyżowaniu tym nawracają także kierowcy wyjeżdżający z oddalonej o około 100 metrów ul. Kazańskiej, którzy chcieliby jechać w lewą stronę w kierunku Ronda Solidarności, bo na tym skrzyżowaniu obowiązuje nakaz jazdy w prawo. Po przebudowie skrzyżowania Piłsudskiego z Kazańską kierowcy będą mogli skręcać prawo i w lewo, a bezpiecznym ruchem ma sterować sygnalizacja świetlna. 
Przebudowę Piłsudskiego obejmującą także budowę nawrotki przed skrzyżowaniem z Szosą Zambrowską i zupełnie nowego  ronda na wysokości nieczynnego wjazdu na parking szpitala, władze miasta początkowo zapowiadały na ten rok. Z czasem odsuwano inwestycję w czasie i podzielono ja na etapy. Przetarg na pierwszy etap - przebudowa skrzyżowania Piłsudskiego z  Kazańską i budowę nawrotki, ogłoszono na początku miesiąca z terminem wykonania prac do końca maja przyszłego roku. W poniedziałek oficjalnie otwarto oferty od zainteresowanych zleceniem firm. Była tylko jedna – od BIK-Projekt z Łomży, która  prace wyceniła na 764 tys. 915 zł. Okazało się, że to za dużo jak na możliwości budżetu miasta, w którym na to zadanie wygospodarowano kwotę 580 tys. zł. Wobec tego w środę przetarg został unieważniony. Prawdopodobnie niebawem zostanie ogłoszony kolejny z nadzieją, że wpłyną tańsze oferty od firm.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę