Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Turek w Piątnicy w skradzionym w Niemczech aucie

Wczoraj w Piątnicy podczas wspólnych działań kontrolnych prowadzonych przez policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Straży Celnej zatrzymano do kontroli samochód Kia. Kierował nim 42-letni obywatel Turcji, ale po sprawdzeniu w Systemie Informacyjnym Schengen, okazało się, że auto figuruje jako utracone na terenie Niemiec.

Jak podaje policja zarówno auto jak i kierujący nim 42-latek zostali zatrzymani do wyjaśnienia. System Informacyjny Schengen (SIS) to nowoczesne narzędzie informatyczne i jednocześnie największa w Europie baza danych, w której przetwarzane są określone przepisami kategorie danych osób i przedmiotów, poszukiwanych i wprowadzanych do systemu przez państwa strefy Schengen.

O sprawie powiadomione zostało także Krajowe Biuro Sirene, które jest jedynym punktem kontaktowym działającym przez całą dobę w każdy dzień w roku właściwym w zakresie wymiany informacji uzupełniających do wpisów wprowadzanych do SIS.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę