Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”

- Na tym wzgórzu Krzyża Świętego połączyła nas nadzieja pod polską flagą. Połączyła ludzi różnych profesji i poglądów w myśl hasła „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – mówił ks. dr Radosław Kubeł, twórca Grupy Ratowniczej Nadzieja. Grupa przy parafii Krzyża Świętego powstała w 2008 roku. Teraz ma ponad 200 wolontariuszy także w oddziałach w Ostrołęce, Olsztynie, Białymstoku czy Wyszkowie i formalnie stała się jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej. W piątek wieczorem, na placu przed kościołem Krzyża Świętego, odbyły się regionalne obchody Dnia Państwowego Ratownictwa Medycznego, a ks. Radosław Kubeł za zasługi został odznaczony brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

- Dzisiejsza uroczystość to hołd wszystkim którzy niosą ratunek i walczą o bezpieczeństwo obywateli kraju – mówił ks. Radosław Kubeł dziękując ratownikom, wolontariusz i wszystkim osobom zaangażowanym w to dzieło za – jak mówił - „wspaniałe świadectwo człowieczeństwa”.
Tylko w tym roku członkowie grupy społecznie wypracowali 9 tysięcy roboczogodzin. Pomagali 896 osobom, w tym 56 w stanie ciężki. 30 osób odtransportowali do szpitala i uczestniczyli w poszukiwaniach 26 osób zaginionych. 
- Obserwuję od 2008 roku dzieło Grupy i jestem głęboko poruszony tą działalnością księdza doktora i wszystkich wolontariuszy. To wielkie dzieło – mówił Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA. - Trzeba ten wzór pokazywać w całej Polsce. Łomżyńska grupa jest wyjątkowa – dodawał informując o przyznaniu założycielowi grupy ks. Radosławowi Kubłowi odznaczenia resortowego czyli brązowej odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.
Podczas piątkowych uroczystości takim samym odznaczeniem minister Zieliński uhonorował także ppłka Krzysztofa Rabka, dowódcę 13. batalionu piechoty lekkiej Obrony Terytorialnej w Łomży, a srebrną odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” wójta gminy Piątnica Krzysztofa Kozickiego.  
Odznaczenie - Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – otrzymał także ksiądz biskup Janusz Stepnowski, ordynariusz diecezji łomżyńskiej. 

W czasie uroczystości oficjalnie przekazano jednostce podpisane porozumienie w sprawie poszukiwań osób zaginionych pomiędzy Komendą Główną Policji a GR Nadzieja, quada terenowego zakupionego na potrzeby poszukiwaczy Nadziei ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań im. Władysława Stasiaka „Razem Bezpieczniej”, oraz ambulans od włoskich ratowników z podobnego do łomżyńskiej jednostki Arcybractwa Miłosierdzia z m. San Mauro z regionu Florencja.

Było także ślubowanie nowych członków Grupy Ratowniczej Nadzieja, oraz dyplomy uznania dla tych, którzy w sposób szczególny się wyróżnili. Otrzymali jej Patryk Rybicki z oddziału Łomża oraz Patryk Lewandowski i Piotr Tobojka z Ostrołęki. Ta dwójka kilka dni temu podjęła natychmiastową akcji resuscytacyjnej mężczyzny. Pomimo profesjonalizmu i zaangażowania w ratowanie życia, także z udziałem zawodowych ratowników medycznych, niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pt, 20 października 2017 18:46
Data ostatniej edycji: pt, 20 października 2017 20:29:09

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę