Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży ma już 70 lat

Pierwsze zapisy o rzemiośle w Łomży pochodzą z XV, a o cechu czapników z XVI wieku. O prawdziwym zjednoczeniu można mówić dopiero od 15 września 1947 r., kiedy prawie 900 zakładów rzemieślniczych i firm postanowiło wybrać wspólną reprezentację - mówi Sylwester Zawadzki z łomżyńskiego cechu.

 

Największy rozkwit cechu odnotowano po 1975 r. Do Cechu Rzemiosł Różnych utworzonego wówczas województwa łomżyńskiego należało prawie tysiąc firm.

Obecnie jest ich dziesięciokrotnie mniej, ale dają zatrudnienie ponad tysiąc trzystu pracownikom. Członkowie cechu kształcą także w swoich zakładach uczniów w konkretnych zawodach, a cech przeprowadza dla nich egzaminy czeladnicze.

  
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę