Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Tysiące zagrożeń bezpieczeństwa

Główne zdjęcie
KMZB - zgłoszenia dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa na ulicy Browarnej w Łomży

Jazda z nadmierną prędkością i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych to najczęściej zgłaszane z regionu zdarzenia na policyjnej mapie zagrożeń bezpieczeństwa. W samej Łomży, gdzie na pierwszym miejscu jest alkohol, na trzecim znajduje się niewłaściwe parkowanie. Policji zgłoszono już blisko 300 tego typu zdarzeń. Spożywający alkohol i źle zaparkowane samochody przeszkadzają przede wszystkim mieszkańcom blokowisk na południu miasta. Na pędzące samochody uskarżają się zaś przede wszystkim mieszkańcy z ul. Browarnej. Niemal co trzecie zgłoszenie dotyczy tej ulicy.

Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży podaje, że z miasta i powiatu łomżyńskiego poprzez krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa zgłoszono policji blisko 3200 zagrożeń. Najwięcej było zgłoszeń dotyczących przekraczaniem dozwolonej prędkości – 1061, i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 1037. W samej Łomży kolejność jest odwrotna. Zgłoszeń dotyczących alkoholizowania się mieszkańców na początku miesiąca było już 578 podczas, gdy zbyt szybkiej jazdy „tylko” 387. Z przekazywanych przez policję informacji wynika, że większość z nich – około 2/3 potwierdzili policjanci weryfikując zgłoszenia w terenie. 
W przypadku zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych są to przede wszystkim blokowiska i przylegające do nich tereny zielone. Na zbyt szybko jadące samochody na terenie miasta najczęściej oskarżają się mieszkańcy z ul. Browarnej. Na ogólna liczbę niespełna 400 takich zgłoszeń  ponad 100 dotyczy tej ulicy.
- Bardzo często mieszkańcy wskazują te same miejsca, co potwierdza, że to zagrożenie jest tu poważne – mówił Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży zaznaczając, że weryfikujący zgłoszenia policjanci również je potwierdzili. 
Poza Browarną miejsca gdzie przekraczana jest dozwolona prędkość to największe ulice w Łomży- Wojska Polskiego, gen. Wł. Sikorskiego, Szosa Zambrowska czy Aleja Piłsudskiego. Czasami mieszkańcy zgłaszają także organizowanie nimi nielegalnych rajdów samochodowych, co w dwóch przypadkach potwierdzili weryfikujący zgłoszenia policjanci.       
Na trzecim miejscu wśród najczęściej zgłaszanych zagrożeń bezpieczeństwa przez mieszkańców Łomży jest nieprawidłowe parkowanie samochodów. Takich zgłoszeń było około 300 – głównie z terenu blokowisk i jak się okazuje w ponad 2/3 z nich okazało się prawdziwymi.  

Ewelina Szlesińska podkreśla, że policjanci współpracując także z wieloma instytucjami i podmiotami pozapolicyjnymi, doprowadzili do wyeliminowali w Łomży i okolicznych gminach 73 punkty wskazane przez obywateli jako miejsca zagrożeń. Najwięcej, bo aż 44 dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, a 11 nieprawidłowego parkowania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Foto: KMZB - zgłoszenia dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa na ulicy Browarnej w Łomży
Foto: KMZB - zgłoszenia dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa na części Górki Zawadzkiej
Foto: KMZB - zgłoszenia dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa na starówce
Foto: KMZB - zgłoszenia dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa okolice dworca autobusowego i targowiska
cz
cz, 12 października 2017 13:17
Data ostatniej edycji: cz, 12 października 2017 13:30:28

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę