Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Niebezpieczne skrzyżowanie zostanie... przynajmniej na pół roku

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie pod szpitalem

Skrzyżowanie dwujezdniowej Alei Piłsudskiego z drogą prowadzącą do szpitala to najbardziej niebezpieczne miejsce w Łomży. Nawracają tu także kierowcy, który z oddalonej o około 100 metrów ul. Kazańskiej chcieliby jechać w lewą stronę. Wiosną władze miasta zapowiadały rychłe rozwiązanie tego problemu i serię przebudów na Alei Piłsudskiego. Teraz prezydent Mariusz Chrzanowski przyznaje, że w tym roku, do tych inwestycji nie dojdzie.

W ramach poprawy bezpieczeństwa na odcinku Alei Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Kazańską od skrzyżowania z Szosa Zambrowską miałoby zostać wykonanych kilka inwestycji. Jedną z nich ma być przebudowa skrzyżowania z ul. Kazańską. Dziś obowiązuje tu nakaz skrętu w prawo, a kierowcy chcący jechać w lewą stronę mają możliwość zawrócenia na skrzyżowaniu z drogą do szpitala. To powoduje tu dodatkowe komplikuje i w konsekwencji prowadzi do wielu stłuczek. Uzgodniona z policją zmiana przewiduje budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ul. Kazańską i pozwolenie kierowcom na skręcanie z tej ulicy w Piłsudskiego zarówno w prawą jak i lewą stronę. 
Kolejnym elementem ma być budowa ronda na wysokości dziś nieczynnego wjazdu na parking szpitala. To sprawiłoby, że obecny wjazd na teren szpitala, który prowadzi także na podjazd do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, pozostałby tylko dla pojazdów uprzywilejowanych – czyli jadący na sygnałach karetek pogotowia. 
Trzecim elementem usprawnienia ruchu na tym odcinku Alei Piłsudskiego ma być nawrotka przed skrzyżowaniem z Szosą Zambrowską. Ma ona pozwolić kierowcom z pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych chcących jechać w lewą stronę - w kierunku osiedla Południe - na zawrócenie bez konieczności wjazdu na skrzyżowanie z Szosą Zambrowską.
Wiosną zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki zapowiadał, że prace te mają być wykonane do końca 2017 roku. Dziś prezydent Mariusz Chrzanowski przyznał, że nie da się tego zrobić w tym roku. Jako powód opóźnienia prezydent wskazał... zmianę dyrekcji szpitala. Mówi, że projekt budowy ronda przy szpitalu został przekazany do opinii nowego dyrektora szpitala i władze miasta oczekują na odpowiedź.

Prezydent najwyraźniej o tym nie wiedział, ale miejscy urzędnicy uściślają, że przebudowa ul. Piłsudskiego w rejonie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży została podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmuje przebudowę skrzyżowania z ul. Kazańską i budowę na nim sygnalizacji świetlnej oraz nawrotki przed skrzyżowaniem z Szosą Zambrowską.
- Przetarg na realizację tych prac powinien zostać ogłoszony do końca października br., zaś ich zakończenie przewidywane jest nie później niż do końca pierwszego kwartału przyszłego roku – podaje Łukasz Czech.
Drugi etap prac, czyli rondo z którego byłby możliwy wjazd na teren szpitala, miałby zostać wykonany po uzgodnieniu rozwiązań komunikacyjnych z dyrekcją szpitala.

 

210407125521.jpg
cz
wt, 10 października 2017 12:02
Data ostatniej edycji: wt, 10 października 2017 14:39:23

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę