Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży zachęca rolników do zakładania hodowli drzew tlenowych

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży prowadzi eksperymentalną hodowlę. Drzewa tlenowe rosnące na poletku uczelni po raz drugi osiągnęły kilka metrów wysokości. To jedna z cech tej rośliny - po ścięciu szybko odrasta, dlatego uprawiana jest dla celów energetycznych.

 

W Łomży uczelnia założyła uprawę, żeby do hodowli oxytree zachęcać podlaskich rolników. Wiadomo już, że poza walorami ekologicznymi, energetycznymi i przemysłowymi, drzewo jest także rośliną miododajną.
- Ma wartość porównywalną z węglem brunatnym, a jednocześnie przetwarza więcej niż inne rośliny dwutlenku węgla w tlen - mówi Henryk Porwisiak z łomżyńskiej uczelni.
Po sześciu latach drzewo tlenowe ma już od kilku do kilkunastu metrów wysokości. Ze względu na swoją wagę i wytrzymałość, nazywane bywa także "aluminiowym drzewem".


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę