Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Zbudowali, a teraz rozbiorą, aby zbudować coś innego

Główne zdjęcie
Czerwonym kolorem zaznaczono budowle do rozbiórki. W środku kręgów po prawej stronie ma być fontanna, koło po lewej stronie zastąpi tężnia.

W ubiegłym roku kilkudziesięciu pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zaczynało rewitalizację Parku Jana Pawła II przy ul. Zawadzkiej i Prusa. Brukarze w mozole z kostek układali kręte alejki oraz kamienne koła i kręgi. Za wykonane prace z budżetu miasta zapłaciliśmy 1 milion 100 tys. zł. Teraz okazuje się, że dwa największe koła z wówczas zbudowanych i część alejek trzeba będzie rozebrać. Te same władze miasta, które wtedy zlecały ich budowę, teraz ogłosiły przetarg na rozbiórkę i budowę w tych miejscach czegoś zupełnie innego.

Prace budowlane na rozległej, 5-hektarowej łące między terenem kościoła Miłosierdzia Bożego a blokami przy ulicy Prusa, która tylko z nazwy była parkiem, zaczęły się 16. lutego 2016 roku. Pierwszym zadaniem było przesadzania 87 drzew rosnących przy „alejce papieskiej”, którą w czerwcu 1991 roku jechał papamobil z papieżem Janem Pawłem II do ołtarza, gdzie sprawował Mszę Świętą. Drzewa trzeba było przesuwać o metr na zewnątrz, aby rosły zgodnie z projektem rewitalizacji, sporządzonym jeszcze za poprzedniego prezydenta Łomży. Prace w ubiegłym roku rozpoczęto w oparciu o ten projekt. Zgodnie z nim powstały kręte alejki i betonowe i granitowe koła i okręgi, z których te dwa największe teraz – jak się okazuje mają być rozebrane... bo zmieniono projekt dodając nowe elementy. W centrum tzw. „ogrodu papieskiego” mamy mieć fontannę, a w miejscu drugiego kamiennego koła – po drugiej stronie alejki papieskiej - ma powstać tężnia. Zakłada tak ogłoszony w tym tygodniu przez ratusz przetarg na budowę alejek, fontanny, tężni, toalety, monitoringu wizyjnego, instalacji do podlewania i dostawa wyposażenia na terenie Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży.
To jeden z kilku przetargów, jakie mają być ogłoszone w ramach rewitalizacji parku, na którą to Łomża ma otrzymać unijne wsparcie – niespełna 40% kosztów tzw. drugiego etapu rewitalizacji. Zgodnie z ogłoszeniem te prace mają być ukończone do końca marca 2019 roku.

Foto: Czerwonym kolorem zaznaczono budowle do rozbiórki. W środku kręgów po prawej stronie ma być fontanna, koło po lewej stronie zastąpi tężnia.
Foto: Opis prac do wykonania
Foto: Nowe alejki Parku Jana Pawła II
Foto: Planowane do budowy place zabaw i WC
Foto: Tak ma prezentować się nowy układ Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma przy ulicach Zawadzkiej i Prusa

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę