Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Straciła 10 tysięcy dolarów

83-latka z Zambrowa straciła ponad 10 tysięcy dolarów, gdy nieznany mężczyzna podając się za policjanta telefonicznie poinformował ją, że pieniądze na koncie są zagrożone, a przestępcy chcą je przelać na swoje konta używając fałszywych dokumentów. Twierdził, że on rozpracowuje grupę przestępczą, prosząc kobietę, aby mu w tym pomogła.

Oszust instruował rozmówczynię, że ma pobrać pieniądze z konta, a następnie zostawić je w umówionym miejscu. Starsza kobieta tak zrobiła. Pobrała z konta kwotę 10700 dolarów i pozostawiła w kopertach tam gdzie chciał rzekomy policjant. Pieniądze zniknęły, a kobieta zorientowała się, że została oszukana. 
Policjanci ponownie ostrzegają przed przestępcami, którzy chcą wyłudzić pieniądze. Ofiarami oszustw „na policjanta” czy „na wnuczka” stają się najczęściej osoby starsze i samotne. Przypominają, że nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy też nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami.

Jak się okazało w środę, gdy została oszukana 83-latka, oszuści kobieta i mężczyzna kontaktowali się także z innymi mieszkańcami miasta. Za każdym razem podając się za funkcjonariuszy Policji i Centralnego Biura Śledczego informowali rozmówców, że pieniądze na ich kontach bankowych są zagrożone. Większość seniorów nie dała się oszukać.

Policjanci proszą, aby we wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę