Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 stycznia 2023 napisz DONOS@

Mikrolotowe Mistrzostwa pod Łomżą

Medaliści Mistrzostw Świata i Europy, piloci z Polski, Czech i Litwy już w ten weekend wezmą udział w rozgrywanych na łąkach nad Narwią XVIII Mikrolotowych Mistrzostwach Podlaskiego KONTAKTY 2017. Już dziś przed zachodem słońca, Łomża ma przeżyć prawdziwy „nalot”: spod nieba witać się będą z miastem piloci paralotni, motolotni, samolotów, wiatrakowców. Co ważne: synoptycy na weekend zapowiadają poprawę pogody.

- W tym roku należy przygotować się na wspaniałe podniebne widowisko. Nasi przyjaciele, piloci paralotni, motolotni, wiatrakowców wrócili w tym roku z Mistrzostw Świata i Europy z naręczem medali. Będą więc z nami mistrzowie i wicemistrzowie świata i Europy, będzie złota kadra PPG z trenerem Adamem Paską - mówi Władysław Tocki, redaktor naczelny tygodnika „Kontakty”, organizator XVIII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2017.
Mistrzostwa odbędą się na lądowisku nad Narwią między mostami w Łomży - zjazd za mostem majora Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal. 
Pierwsi zawodnicy do Łomży przylatują już dziś. Wieczorem organizatorzy zapowiadają „nalot” paralotni, motolotni, samolotów, wiatrakowców. Oficjalne otwarcie zawodów prezentacja pilotów i ich maszyn w sobotę o godz. 13., a później widowiskowe konkurencje paralotniowe i motolotniowe zwieńczone porywającą niespodzianką. Oficjalne zakończenie zawodów w niedzielę ok. godz. 14.30.  
Organizatorzy zapowiadają też atrakcje i zawody dla dzieci i konkurs fotograficzny z mistrzostw dla wszystkich. Autor najlepszej pracy poleci motolotnią. 

Pogoda się poprawi

Poprawę pogody na weekend zapowiadają synoptycy z białostockiego Zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW. W ciągu kilku ostatnich dni spadło około 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, ale już dziś opady mają być znacznie mniejsze i tylko „miejscami”. Jeszcze chłodno temperatura do 17°C, a wiatr który rano był słaby, później będzie  umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, ale już bez deszczu. W sobotę dużo więcej słońca i temperatura maksymalna do 24°C. W niedziele powinno być jeszcze trochę cieplej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę